Menu
RSS
Raport Państwowej Straży Pożarnej (17.01.2018)

Raport Państwowej Straży Pożarnej (17.01.2018)

  • KP PSP Opoczno

Raport Państwowej Straży Pożarnej (17.01.2018)

W okresie od 8 do 14 stycznia 2018 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania tut. komendy interweniowały przy następujących zdarzeniach:

08.01.2018

  • W Kraśnicy (gm. Opoczno), prawdopodobnie w wyniku niezachowania zasad bezpieczeństwa ruchu środków transportu, doszło do kolizji drogowej z udziałem dwóch samochodów osobowych – Fiat Seicento i Fiat Punto. W chwili przyjazdu na miejsce jednego zastępu PSP i jednego OSP pojazdy znajdowały się na poboczu drogi. Do działań podjętych przez strażaków należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odłączenie akumulatorów w samochodach osobowych, sorpcja plamy substancji ropopochodnej oraz uprzątnięcie z jezdni pozostałości po kolizji. W wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległ przód samochodu Seicento, lewy bok Punto oraz barierka przy jezdni. Poniesione straty wstępnie oszacowano na 5 tys. zł.

11.01.2018

  • W miejscowości Kamień (gm. Sławno), prawdopodobnie na skutek trudnych warunków panujących na drodze, doszło do kolizji z udziałem samochodu ciężarowego z piaskarką. Do działań strażaków z PSP i OSP należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, oświetlenie terenu oraz uprzątnięcie z jezdni pozostałości po kolizji. W wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległ lewy bok samochodu ciężarowego Mercedes Actros oraz prawy bok kabiny Mercedesa 1417. Poniesione straty wstępnie oszacowano na 5 tys. zł.
  • Na ul. Biernackiego w Opocznie, najprawdopodobniej w wyniku niezachowania zasad bezpieczeństwa, doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych – Opla Astry i Daewoo Matiz. W chwili przyjazdu na miejsce jednego zastępu PSP samochody znajdowały się na jezdni. Strażacy obecni na miejscu zdarzenia odłączyli akumulatory w pojazdach, dokonali sorpcji plamy substancji ropopochodnej oraz uprzątnęli z jezdni pozostałości po kolizji. W wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległ przód samochodu Opel Astra oraz lewy bok Daewoo. Poniesione straty oszacowano na 3 tys. zł.

Raport Państwowej Straży Pożarnej (17.01.2018)

12.01.2018

  • Na Cmentarzu Parafialnym w Opocznie od strony ulicy Świerkowej miał miejsce pożar wieńców i kwiatów na grobie. Po dojeździe jednego zastępu PSP na miejsce zdarzenia zabezpieczono je oraz podano jeden prąd wody w natarciu na palące się wiązanki. 

13.01.2018

  • W budynku mieszkalnym przy ulicy Warszawskiej w Drzewicy, doszło do pęknięcia rury co spowodowało zalanie piwnicy w budynku. Po dojeździe jednego zastępu OSP Drzewica zabezpieczono miejsce zdradzenia. Dalsze działania polegały na zakręceniu zaworu instalacji wodnej w celu uniknięcia dalszego zalewnia piwnicy oraz wypompowaniu około 9m3 wody z pomieszczeń zalanych.
  • Dwa zastępy OSP, jeden z Paradyża, drugi z Wójcina prowadziły zabezpieczenie lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w miejscowości Przyłęk w gminie Paradyż, który przyleciał do poszkodowanego dziecka w wyniku pogryzienia przez psa. Dziecko znajdowało się cały czas pod opieką służby medycznej. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz zabezpieczeniu lądowania śmigłowca LPR.
  • Na ulicy Inowłodzkiej w Opocznie jeden zastęp PSP prowadził działania w postaci uprzątnięcia jezdni po kolizji drogowej. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz uprzątniecie jezdni i sorpcja substancji ropopochodnych.

14.01.2018

  • Jeden zastęp OSP Paradyż w miejscowości Joaniów w gm. Paradyż prowadził działania związane z uprzątnięciem jezdni po kolizji drogowej samochodu osobowego z drzewem. W wyniku tego zdarzenia nie było osób poszkodowanych, dlatego działania zastępu przybyłego na miejsce zdarzenia polegały na jego zabezpieczeniu oraz uprzątnięciu jezdni z konaru drzewa.

 

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Przeczytaj również: