Menu
RSS
Kobieta uniemożliwiła dalszą jazdę pijanemu kierowcy

Kobieta uniemożliwiła dalszą jazdę pijanemu kierowcy

  • Mateusz

Kobieta uniemożliwiła dalszą jazdę pijanemu kierowcy

Dzięki zdecydowanej postawie 29 letniej mieszkanki powiatu opoczyńskiego zatrzymany został nietrzeźwy kierowca fiata punto. Kobieta zajechała drogę pijanemu kierowcy i wezwała na miejsce policję.

11 stycznia 2018 roku, przejeżdżająca przez miejscowość Zakrzów kobieta, zauważyła, że jadący przed nią samochód marki Fiat Punto jedzie nieregularnie, zmienia pas drogi, jedzie "wężykiem". Kobieta zauwazyła także, że kierujący punto wyrzuca przez otwarte okno pustą butelkę prawdopodobnie po alkoholu.

Przypuszczając, że kierowca fiata jest nietrzeźwy, 29 latka zajechała mu drogę uniemożliwiając dalszą jazdę i wezwała na miejsce policję.

Okazało się, że kobieca intuicja i tym razem nie zawiodła. 61 letni kierowca fiata punto był nietrzeźwy. Badanie wykazało u niego ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił już prawo jazdy.

Samochód, którym się poruszał został odholowany.

Policjanci dziękują kierującej za czujność i godną naśladowania obywatelską postawą. Dzięki tak zdecydowanej reakcji, być może nie doszło do tragedii na drodze.

Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości kierującym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zatrzymanie prawa jazdy na 3 lata oraz wpłata 5.000 złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

+10 # policjaja 2018-01-16 13:28
Miałem identyczna sytuacje zatrzymałem pijanego uniemożliwił em mu jazdę, zabrałem kluczyki wezwałem policję. Na policje musiałem czekać blisko pół godziny tracąc własny czas, szarpać się z pijanym a gdy zadzwoniłem na policje ponaglić patrol to dyspozytor powiedział żebym tego człowieka złapał i nie dawał mu się oddalić defakto tak zrobiłem po przyjeździe policji straciłem kolejne pół godziny na ich dokumentację. A za jakiś czas dostałem wezwanie na policje i musiałem wziąć wolne w pracy żeby jechać złożyć zeznania, tyle zyskalem. A co ciekawe w tygodniku top napisali ze podczas rutynowej kontroli policjanci zatrzymali pijanego kierowce. Tak wyglądała sytuacja z policją w Opocznie w marcu 2016r. Nie polecam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+8 # Nie polecamInternauta 2018-01-18 21:54
Szkoda, że właściciel portalu opoczno.info zamieszcza wszelkie informacje z Policji "jak lecą", bez rzetelnej weryfikacji. To tylko może budzić domysły, "czyją znajomą" była ta kobieta? Chore, ale tak jest. W dodatku wiele komentarzy nie opublikowano mimo tego, że nie naruszają zapisów regulaminu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Reklama

Przeczytaj również: