Menu
RSS
Raport Państwowej Straży Pożarnej (02.01.2017)

Raport Państwowej Straży Pożarnej (02.01.2017)

 • KP PSP Opoczno

Raport Państwowej Straży Pożarnej (02.01.2017)

W okresie od 18 grudnia 2017 do 2 stycznia 2018 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania tut. komendy interweniowały przy następujących zdarzeniach:

20.12.2017

 • Jeden zastęp PSP został zadysponowany do uprzątnięcia z jezdni pozostałości po wypadku drogowym, do którego doszło na ul. Inowłodzkiej w Opocznie.
 • Dwa zastępy PSP i jeden OSP zostały zadysponowane do usunięcia nadłamanych konarów drzewa niebezpiecznie zwisających nad chodnikiem na ul. Koneckiej w Żarnowie.
 • Jeden zastęp PSP został zadysponowany do miejscowości Miedzna Murowana (gm. Żarnów) w celu uprzątnięcia jezdni po wypadku drogowym z udziałem pieszego.
 • Trzy zastępy PSP zadysponowano do ugaszenia pożaru sadzy w kominie budynku mieszkalnego na ul. Akacjowej w Opocznie.

21.12.2017

 • Zastępy PSP i OSP były dwukrotnie dysponowane do ugaszenia pożarów sadzy w kominach budynków mieszkalnych w Opocznie na ul. Działkowej oraz w Żarnowie na ul. Koneckiej.

22.12.2017

 • Jeden zastęp PSP i jeden OSP zostały zadysponowane do usunięcia z jezdni w Paradyżu plamy oleju silnikowego.
 • Jeden zastęp PSP i jeden OSP zostały zadysponowane do usunięcia z jezdni substancji ropopochodnej oraz pozostałości po kolizji drogowej, do której doszło w Żarnowie na ul. Opoczyńskiej.

23.12.2017

 • Zastęp PSP został zadysponowany do otwarcia drzwi w budynku mieszkalnym w Antoniówce (gm. Sławno). Z uzyskanych informacji wynikało, że w budynku prawdopodobnie przebywa schorowany mężczyzna, z którym od kilku dni nie ma kontaktu. Po otwarciu drzwi i wejściu do budynku funkcjonariuszy policji oraz ratowników ZRM odnaleziono mężczyznę bez oznak funkcji życiowych.

24.12.2017

 • Dwa zastępy PSP zostały zadysponowane do ugaszenia pożaru sadzy zalegających w kominie budynki mieszkalnego w miejscowości Kliny (gm. Opoczno).
 • Zastęp OSP został zadysponowany do usunięcia połamanych konarów drzewa, blokujących pas jezdni na drodze powiatowej w Prymusowej Woli (gm. Sławno).

27.12.2017

 • Dwa zastępy PSP i jeden OSP zadysponowano do ugaszenia pożaru sadzy w kominie budynku mieszkalnego w miejscowości Przyłęk (gm. Paradyż).

29.12.2017

 • Jeden zastęp PSP i jeden OSP zostały zadysponowane na ul. Braci Kobylańskich w Drzewicy, gdzie prawdopodobnie w jednym z zamkniętych garaży, przy włączonym silniku samochodu, przebywa mężczyzna. Do zadań strażaków należało otwarcie drzwi do garażu przy użyciu podręcznego sprzętu burzącego. Po otwarciu drzwi do garażu, w środku zastano mężczyznę, któremu strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy, a następnie przekazali pod opiekę przybyłego na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego, który podjął decyzję o przetransportowaniu poszkodowanego do szpitala.
 • W Anielinie (gm. Poświętne), prawdopodobnie w wyniku niezachowania zasad bezpieczeństwa ruchu środków transportu, doszło do dachowania samochodu osobowego Renault Twingo. Osoby poszkodowane podróżujące pojazdem znajdowały się poza pojazdem pod opieką służby medycznej. Do zadań strażaków należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odłączenie akumulatora w samochodzie osobowym oraz uprzątnięcie pozostałości po kolizji drogowej. W wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległ przód, prawy i lewy bok pojazdu, a także znak drogowy. Poniesione straty oszacowano na 6 tys. zł.

30.12.2017

 • Jeden zastęp PSP został zadysponowany do uprzątnięcia z jedni pozostałości po kolizji drogowej, do której doszło w miejscowości Januszewice (gm. Opoczno).

02.01.2018

 • W miejscowości Nowa Góra (gm. Żarnów) na drodze krajowej nr 74, we wczesnych godzinach porannych, samochód ciężarowy marki Mercedes wpadł w poślizg, a następnie przewrócił się na bok blokując całkowicie ruch na drodze. W chwili przyjazdu na miejsce dwóch zastępów PSP i dwóch OSP kierowca znajdował się poza pojazdem z widoczną raną głowy. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu poszkodowanemu kierowcy kwalifikowanej pierwszej pomocy polegającej na wsparciu psychicznym, założeniu kołnierza ortopedycznego, opatrzeniu rany głowy oraz termoizolacji. Poszkodowany, po przebadaniu przez służbę medyczną, został przewieziony do szpitala. Ponadto zabezpieczono wyciek ze zbiornika paliwa oraz dokonano neutralizacji i sorpcji plamy substancji ropopochodnej. W wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległ ciągnik siodłowy oraz naczepa pojazdu. Poniesione straty wstępnie oszacowano na 100 tys. zł.

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Przeczytaj również: