Menu
RSS
Śmierć na DK-74. Zginęła rowerzystka

Śmierć na DK-74. Zginęła rowerzystka

  • KPP Opoczno / asp. szt. Barbara Stępień

Śmierć na DK-74. Zginęła rowerzystka

Czarna seria wypadków w powiecie opoczyńskim. Zginęła 48 letnia rowerzystka. Niewątpliwie bardzo trudne warunki drogowe, opady deszczu duże natężenie ruchu mają wpływ na bezpieczeństwo uczestników ruchu.

Do wypadku doszło 5 grudnia 2017 roku o godzinie 20.55 w miejscowości Kłopotów na drodze krajowej K74, w gminie Paradyż. Policjanci, wstępnie ustalili,że w terenie zabudowanym na niedostatecznie oświetlonym odcinku drogi krajowej, 37 letni kierowca ciężarowego volvo na prostym odcinku drogi najechał na jadącą rowerem 48 letnią mieszkankę Paradyża. Kobieta miała na sobie kamizelkę odblaskową. Niestety w wyniku zdarzenia rowerzystka zmarła na miejscu wypadku. Policjanci pod nadzorem prokuratury ustalają szczegóły zdarzenia i wszystkie jego okoliczności. Ruch na drodze krajowej kilka godzin był utrudniony.

Warunki drogowe są trudne. Dla kierowców widoczność jest zdecydowanie ograniczona, a i droga hamowania znacznie się wydłuża. Bardzo prosimy o zachowanie ostrożności, zarówno przez kierowców jak też pieszych. Rozmawiajmy z najbliższymi o zagrożeniach. Przypominamy o odblaskach,a przede wszystkim o zdrowym rozsądku.

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

+5 # Kamizelka, odblaski czy światła?Internauta 2017-12-06 16:34
Od zmierzchu do świtu kierujący rowerem przede wszystkim musi korzystać z wymaganego przepisami oświetlenia.
Elementy odblaskowe na ubraniu, to obowiązek pieszych poza obszarem zabudowanym, jeśli porusza się poza chodnikiem lub drogą dla pieszych po zmierzchu.
Dlaczego nie wspomniano o tym w artykule? Aby edukować innych, samemu trzeba posiadać wiedzę...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Reklama

Przeczytaj również: