Menu
RSS
Śmiertelny wypadek w Radonii

Śmiertelny wypadek w Radonii

  • KP PSP Opoczno

Śmiertelny wypadek w Radonii

4 grudnia w miejscowości Radonia (gm. Mniszków), prawdopodobnie w wyniku niezachowania zasad bezpieczeństwa przez kierującego samochodem osobowym marki Seat Ibiza, doszło do czołowego zderzenia z pojazdem marki Saab.

W chwili przyjazdu na miejsce dwóch zastępów PSP i dwóch OSP, jeden z pojazdów znajdował się na jezdni, drugi w przydrożnym rowie. Kierowcy znajdowali się w pojazdach, bez możliwości dostępu. Do zadań strażaków należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odłączenie akumulatorów, zakręcenie zaworu butli z gazem LPG, sprawdzenie funkcji życiowych kierowcy Seata oraz próbę wykonania dostępu do poszkodowanego (przybyły na miejsce zdarzenia zespół ratownictwa medycznego podjął decyzję o odstąpieniu od udzielania pomocy medycznej kierowcy Seata ze względu na rozległe obrażenia ciała – niestety stwierdzono zgon 51- letniego poszkodowanego).

Na prośbę ZRM strażacy, przy użyciu sprzętu hydraulicznego, wykonali dostęp do poszkodowanego kierowcy Saaba, dokonali stabilizacji odcinka szyjnego kręgosłupa, wydobyli poszkodowanego z pojazdu, a następnie przetransportowali do karetki. Kierowca samochodu Saab został zabrany przez służbę medyczna do szpitala. Strażacy dokonali oświetlenia terenu akcji podczas czynności dochodzeniowo – śledczych prowadzonych przez prokuraturę, uprzątnęli z jezdni pozostałości po wypadku, dokonali sorpcji i neutralizacji substancji ropopochodnych.

Droga krajowa przez kilka godzin była nieprzejezdna.

W wyniku zdarzenia zniszczeniu uległ przód samochodu osobowego marki Seat oraz przód i lewy bok samochodu Saab. Poniesione straty zostały oszacowane na 45 tys. zł.

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Przeczytaj również: