Menu
RSS
Pożar budynku mieszkalnego w Wygnanowie, gm. Sławno. 2 osoby ranne

Pożar budynku mieszkalnego w Wygnanowie, gm. Sławno. 2 osoby ranne

  • KP PSP Opoczno

Pożar budynku mieszkalnego w Wygnanowie, gm. Sławno. 2 osoby ranne

28 listopada w miejscowości Wygnanów w gminie Sławno w godzinach popołudniowych, prawdopodobnie w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej, doszło do pożaru budynku mieszkalnego.

W chwili przyjazdu czterech zastępów PSP i dwóch OSP pożar obejmował pomieszczenie przedpokoju oraz klatkę schodową.

Mieszkańcy domu (dwie osoby dorosłe oraz dwoje dzieci) samodzielnie opuścili budynek przed przyjazdem straży. Po przeprowadzeniu rozmowy z poszkodowanymi okazało się, że babcia wyniosła dwuletniego chłopca z płonącego mieszkania.

Pożar budynku mieszkalnego w Wygnanowie, gm. Sławno. 2 osoby ranne

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzielili osobom poszkodowanym kwalifikowanej pierwszej pomocy, ugasili pożar. Chłopiec z poparzeniami głowy, twarzy, szyi oraz dłoni został przetransportowany przez Lotnicze pogotowie ratunkowe do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. 56-letnia kobieta, również z poparzeniami, została zabrana przez służbę medyczną do szpitala, natomiast 57- letni mężczyzna odmówił udzielenia pomocy. Drugie z dzieci, 5-letnia dziewczynka, nie wymagała hospitalizacji.

Pożar budynku mieszkalnego w Wygnanowie, gm. Sławno. 2 osoby ranne

W wyniku pożaru spaleniu uległo wyposażenie przedpokoju oraz drewniana klatka schodowa, zaś w wyniku oddziaływania wysokiej temperatury uszkodzeniu uległo okno, drzwi wewnętrzne i wejściowe. Odymieniu uległy pozostałe pomieszczenia budynku oraz wyposażenie. Poniesione straty wstępnie oszacowano na 100 tys. zł, natomiast uratowane mienie na 150 tys. zł.

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

0 # RE: Pożar budynku mieszkalnego w Wygnanowie, gm. Sławno. 2 osoby ranne.Mini 2017-12-03 11:24
Współczuję tym ludziom, okropna tragedia, w dodatku teraz jak idzie zima i święta Bożego Narodzenia. Tylko mam pytanie czy ci ludzie wzięli na wychowanie te dwoje dzieci czy są to ich wnuki?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Reklama

Przeczytaj również: