Menu
RSS
Raport Państwowej Straży Pożarnej (29.11.2017)

Raport Państwowej Straży Pożarnej (29.11.2017)

  • KP PSP Opoczno

Raport Państwowej Straży Pożarnej (29.11.2017)

W okresie od 21 do 26 listopada 2017 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania tut. komendy interweniowały przy następujących zdarzeniach:

21.11.2017

  • Trzy zastępy PSP i jeden OSP zostały zadysponowane do zadymienia na strychu budynku mieszkalnego w Krzczonowie (gm. Drzewica). W chwili przyjazdu strażaków na miejsce zastano zadymienie spowodowane pęknięciem przewodu kominowego, w którym paliły się sadze. Do zadań strażaków należało wygaszenie pieca c.o. na paliwo stałe, ugaszenie palących się sadzy, przewietrzenie i oddymienie pomieszczeń kotłowni, poddasza oraz pomieszczeń mieszkalnych budynku, wykonanie pomiarów miernikiem, udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu mężczyźnie uskarżającemu się na zawroty głowy. Na miejsce zadysponowano służbę medyczną, która po przebadaniu poszkodowanego podjęła decyzję o przetransportowaniu go do szpitala. 
    W wyniku pożaru sadzy spękaniu uległ przewód kominowy, co spowodowało straty w wysokości 1 tys. zł.
  • Jeden zastęp OSP został zadysponowany do wypompowania wody z zalanej piwnicy budynku mieszkalnego w miejscowości Miedzna Drewniana (gm. Białaczów).
  • W miejscowości Gawrony (gm. Sławno), prawdopodobnie w wyniku nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu, doszło do kolizji drogowej z udziałem dwóch samochodów osobowych – Daewoo Matiz oraz Seat Toledo. W chwili przyjazdu na miejsce jednego zastępu PSP pojazdy biorące udział w zdarzeniu znajdowały się na bocznej drodze. Kierowcy pojazdów znajdowali się na zewnątrz, bez widocznych obrażeń (poszkodowani odmówili udzielenia kpp). Do zadań strażaków należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odłączenie akumulatora w samochodzie Daewoo oraz sorpcja plamy substancji ropopochodnych. W wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległ lewy przód Daewoo Matiz. 
  • Dwa zastępy PSP zostały zadysponowane do ugaszenia pożaru sadzy w kominie budynku mieszkalnego na ul. Kuligowskiej w Opocznie.

22.11.2017

  • Na ul. 17 Stycznia w Opocznie, prawdopodobnie na skutek niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem trzech pojazdów – dwóch osobowych: VW Passat i Opel Astra oraz ciężarowego VW Transportera. W zdarzeniu brało udział pięć osób, z czego dwie wymagały opieki ze strony przybyłego na miejsce ZRM. Działania dwóch zastępów PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w samochodzie osobowym Opel Astra oraz sorpcji plamy płynów eksploatacyjnych. W wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległ przód i tył Opla, przód samochodu ciężarowego oraz tył VW Passata. Poniesione starty wstępnie oszacowano na 3 tys. zł.

25.11.2017

  • W miejscowości Dzielna (gm. Opoczno), prawdopodobnie w wyniku niezachowania zasad bezpieczeństwa ruchu środków transportu, doszło do zderzenia samochodu osobowego Fiat Punto z karetką pogotowia. Pięć osób biorących udział w zdarzeniu zostało przetransportowanych do szpitala przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej. Działania jednego zastępu PSP i jednego OSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora oraz zakręceniu zaworu butli LPG w samochodzie osobowym, odłączeniu akumulatorów w karetce pogotowia, sorpcji substancji ropopochodnej oraz uprzątnięciu jezdni po kolizji. W wyniku zdarzenia zniszczeniu uległ przód i prawy bok karetki oraz prawy tył Fiata. Poniesione straty wstępnie oszacowano na 22 tys. zł 

Raport Państwowej Straży Pożarnej (29.11.2017)

26.11.2017

  • W jednym z mieszkań na ul. Fabrycznej w Drzewicy doszło do zadymienia z piecyka stalowego. Do działań strażaków dwóch zastępów PSP i jednego OSP należało wygaszenie piecyka, wykonanie pomiarów miernikiem wielogazowym – nie stwierdzono zagrożenia oraz przewietrzenie pomieszczeń.

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Przeczytaj również: