Menu
RSS
Raport Państwowej Straży Pożarnej (06.11.2017)

Raport Państwowej Straży Pożarnej (06.11.2017)

  • KP PSP Opoczno

Raport Państwowej Straży Pożarnej (06.11.2017)

W okresie od 30 października do 5 listopada 2017 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania tut. komendy interweniowały przy następujących zdarzeniach:

30.10.2017

  • Dwa zastępy PSP zostały zadysponowane do zabezpieczenia uszkodzonego w wyniku silnych wiatrów dachu stodoły w miejscowości Brzustówek (gm. Opoczno).
  • Zastęp PSP został zadysponowany do usunięcia nadłamanych konarów drzewa zwisających nad wejściem budynku mieszkalnego w Opocznie na ul. Staromiejskiej.

31.10.2017

  • W Paradyżu na ul. Koneckiej doszło do wypadnięcia z jezdni samochodu ciężarowego, który blokował jeden pas jezdni. Do zadań strażaków OSP Paradyż należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz usunięcie z jezdni przewożonego towaru. Straty poniesione w wyniku zdarzenia oszacowano na 30 tys. zł.
  • Jeden zastęp PSP został zadysponowany do usunięcia złamanego drzewa leżącego na dachu budynku mieszkalnego w Żarnowie na ul. Piotrkowskiej.

01.11.2017

  • W miejscowości Kamień (gm. Sławno) doszło do wypadnięcia z jezdni samochodu osobowego Skoda Octavia. W chwili przyjazdu na miejsce czterech zastępów PSP (w tym dwóch z Tomaszowa Mazowieckiego) i jednego OSP pojazd znajdował się za rowem na kołach. Dwie osoby które znajdowały się na zewnątrz pojazdu odmówiły udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy. W samochodzie osobowym znajdowała się kobieta, zgłaszająca bóle w okolicy pleców. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora, udzieleniu pomocy poszkodowanej kobiecie. Poszkodowana została przekazana pod opiekę Zespołu Ratownictwa Medycznego, który przetransportował ją do szpitala. W wyniku zdarzenia zniszczeniu uległ przód oraz nadwozie samochodu osobowego Skoda Octavia. Poniesione straty oszacowano na 6 tys. zł.

Raport Państwowej Straży Pożarnej (06.11.2017)

02.11.2017

  • W miejscowości Prymusowa Wola (gm. Sławno), prawdopodobnie w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze, doszło do zdarzenia z udziałem trzech samochodów ciężarowych marek Mercedes, MAN oraz Renault. Działania jednego zastępu PSP i jednego OSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz uprzątnięciu z jezdni pozostałości po wypadku drogowym. Jedna z osób poszkodowanych (pasażer Mercedesa) została zabrana przez służby medyczne do szpitala. W wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległa kabina Mercedesa, zderzak przedni, nadkole lewe i oś naczepy MAN-a, a także lewe nadkole Renault. Poniesione straty wstępnie oszacowano na 70 tys. zł, natomiast wartość uratowanego mienia na 700 tys. zł.

Raport Państwowej Straży Pożarnej (06.11.2017)

03.11.2017

  • Dwa zastępy PSP i jeden OSP zostały zadysponowane do zneutralizowania plamy substancji ropopochodnej na jezdni w Opocznie.
  • Dwa zastępy PSP i jeden OSP zostały zadysponowane do ugaszenia sadzy zalegających w kominie budynku mieszkalnego w miejscowości Bratków (gm. Sławno).

05.11.2017

  • Trzy zastępy PSP zostały zadysponowane do zadymienia w jednej z piwnic budynku wielorodzinnego na ul. Prymasa Wyszyńskiego w Opocznie. Do działań strażaków należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, zlokalizowanie źródła zadymienia, wyniesienie tlącego materiału na zewnątrz i przelanie wodą, przewietrzenie pomieszczenia piwnicy i klatki schodowej oraz wykonanie pomiaru miernikiem wielogazowym.

 

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Przeczytaj również: