Menu
RSS
Dzielnicowi uratowali niemowlę

Dzielnicowi uratowali niemowlę

  • KPP Opoczno / asp. szt. Barbara Stępień

Dzielnicowi uratowali niemowlę

Do dramatycznych zdarzeń doszło 4 listopada 2017 roku w jednym z domów w Opocznie. Do dyżurnego policji dodzwoniła się roztrzęsiona kobieta i poinformowała, że maleńkie dziecko dusi się i może umrzeć. Kiedy udało się ustalić gdzie potrzebna jest pomoc natychmiast na miejsce pojechało dwóch opoczyńskich dzielnicowych.

Policjanci jako pierwsi byli na miejscu, sytuacja jaką zastali nie pozwalała na to, by czekać na przyjazd karetki. Dziecko nie oddychało było sine oczy miało zamknięte. Dzielnicowi natychmiast przystąpili do udzielenia maleństwu pomocy.

Udrożnili drogi oddechowe, z ust chłopczyka wypłynęła wydzielina, następnie odwrócili dziecko główką w dół i delikatnie oklepywali plecki, dzięki temu chłopczyk wypluł zalegającą treść i zaczął z trudnością oddychać. Kiedy dziecko zaczęło płakać było już wiadomo, że najgorsze minęło. Pomimo przywrócenia funkcji życiowych chłopca, policjanci cały czas kontrolowali oddech i tętno maluszka, a przy okazji uspokajali roztrzęsioną mamę chłopca. Zostali przy rodzinie do czasu przyjazdu zespołu Pogotowia Ratunkowego.

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji dzielnicowych chłopiec wraca do zdrowia.

Starszy dzielnicowy asp. Piotr Laskowski, który brał udział w tej dramatycznej, ale szczęśliwie zakończonej interwencji na swoim koncie już ma podobne interwencje. Kilka lat temu z płonącego budynku wyprowadzał ludzi, pomagał ciężko rannemu koledze z partolu zatamować krwawienie z tętnicy, po tym jak został ugodzony nożem podczas podejmowanej interwencji. Wielokrotnie brał udział w konkursie Dzielnicowy Roku. Jego młodszy służbą kolega sierż. szt. Dominik Madej także cieszy się bardzo dobrą opinią przełożonych. Swoje zadania służbowe realizuje z należytą sumiennością i starannością. Obaj zawsze są do dyspozycji mieszkańców rejonów służbowych, które obsługują, a przy tym wszystkim są zwyczajnie lubiani przez koleżanki i kolegów z Komendy Powiatowej Policji w Opocznie.

Gratulujemy naszym kolegom odwagi w podjęciu tak zdecydowanych działań.

Rodzicom małego Alanka życzymy aby synek zdrowo rósł i by czerpali radość z jego wychowania.

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

0 # GratulacjeInternauta 2017-11-09 20:05
Gratulacje dla policjantów. Domyślam się, że byli blisko domu kobiety, skoro dojechali szybciej od karetki. I tu chyba zasługa policjanta, który skierował tam dzielnicowych. Ale warto się zastanowić, jak reaguje ta kobieta w tej sytuacji. Nie dzwoni na pogotowie czy na numer 112, tylko na policję... A czasem sekundy decydują o życiu lub śmierci. Nasze społeczeństwo potrzebuje edukacji.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Reklama

Przeczytaj również: