Menu
RSS
Oszukał starszą osobę udając lekarza

Oszukał starszą osobę udając lekarza

  • KPP Opoczno / asp. szt. Barbara Stępień

Oszukał starszą osobę udając lekarza

74 mieszkaniec gminy Paradyż padł ofiarą oszusta podającego się za lekarza, który korzystając z chwili nieuwagi, ukradł portfel z pieniędzmi i dokumentami.

Bez mała każdego dnia policja informowana jest o oszustwach na osobach starszych. Przestępcy wykorzystują podeszły wiek swoich ofiar i bez skrupułów okradają ich często z dorobku całego życia. Aby zminimalizować tego typu sytuacje bardzo ważne jest to, by młodsi członkowie rodzin zwyczajnie o tego typu zagrożeniach rozmawiali ze swoimi bliskimi.

Policjanci bardzo często podczas codziennej służby rozmawiają z mieszkańcami naszego regionu o metodach jakimi posługują się oszuści, którzy wyłudzają od osób starszych pieniądze. Okazuje się,że rozmówcy doskonale wiedzą na jakie zagrożenia są narażeni niestety jak pokazuje życie często o tej wiedzy zapominają i padają ofiarami oszustów.

Tak tez było w ostatnim czasie w jednej z miejscowości na terenie gminy Paradyż. Do mieszkania 74 latka wszedł mężczyzna, który podał się za lekarza. Podczas rozmowy wykorzystał nieuwagę gospodarza i ukradł mu portfel z pieniędzmi oraz dokumentami.

Policja apeluje.

  • Nie ufaj obcym!. Nie wpuszczaj do domu nieznajomych.
  • W przypadku osób podających się za przedstawicieli różnych instytucji, zawsze żądaj okazania legitymacji bądź identyfikatora.
  • Nie przekazuj pieniędzy akwizytorom, inkasentom, umowy podpisu jw siedzibie firmy lub drogą pocztową.
  • Nie podawaj swoich danych osobowych, numerów kont bankowych, haseł.
  • Pieniądze najlepiej bezpiecznie przechowuj w banku.
  • Staraj się zapamiętać jak najwięcej szczegółów dotyczących wyglądu czy zachowania podejrzanej osoby.
  • Zawsze jeśli masz wątpliwości co do zamiarów obcej osoby możesz powiadomić o tym Policję.

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Przeczytaj również: