Menu
RSS
Informacja z działań straży po orkanie Ksawery

Informacja z działań straży po orkanie Ksawery

  • KP PSP Opoczno

Informacja z działań straży po orkanie Ksawery

W ciągu ostatniej doby do godz. 13:00 6 października strażacy z PSP i OSP interweniowali już 57 razy przy usuwaniu skutków silnych wiatrów, które przeszły wczoraj wieczorem nad terenem powiatu opoczyńskiego, ale ciągle spływają kolejne zgłoszenia.

Zdarzenia te polegały głównie na usuwaniu powalonych drzew na drogi i budynki, nadłamanych i zwisających konarów drzew – łącznie 37 zdarzeń.

Ponadto strażacy 9 krotnie zabezpieczali uszkodzone częściowo dachy i poszycia dachowe budynków mieszkalnych. Interwencje te miały miejsce w miejscowościach Opoczno, Grębenice, Libiszów, Zachorzów, Dzielna, Radzice Duże, Wólka Kuligowska, Prymusowa Wola i Feliksów (gm. Paradyż), gdzie zerwany został dach z budynku mieszkalnego).

Informacja z działań straży po orkanie Ksawery

3 krotnie zabezpieczali uszkodzone częściowo dachy i poszycia dachowe budynków mieszkalnych i gospodarczych.

Strażacy prowadzili również działania przy zabezpieczaniu 11 zerwanych linii energetycznych, szczególnie na gminach Żarnów, Paradyż i Sławno, gdzie obecnie przywracane jest zasilanie energetyczne przez służby energetyczne dla tysięcy mieszkańców.

Na szczęście obyło się bez osób poszkodowanych zarówno wśród mieszkańców jak i strażaków.

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Przeczytaj również: