Menu
RSS
Raport Państwowej Straży Pożarnej (04.10.2017)

Raport Państwowej Straży Pożarnej (04.10.2017)

 • KP PSP Opoczno

Raport Państwowej Straży Pożarnej (04.10.2017)

W okresie od 25 września do 1 października 2017 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania tut. komendy interweniowały przy następujących zdarzeniach:

25.09.2017

 • W godzinach porannych odebrano zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego zaparkowanego na osiedlu w miejscowości Mroczków Gościnny, dyżurny stanowiska kierowania niezwłocznie zadysponował dwa zastępy z JRG Opoczno oraz dwa zastępy z najbliższych jednostek OSP (Kraszków, Dzielna). Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów stwierdzono pożar przedziału kabinowego samochodu osobowego. Działania ratowniczo gaśnicze polegały na zabezpieczeniu miejsce zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palący się samochód.
 • Jeden zastęp z OSP Drzewica został zadysponowany do zalanej piwnicy w budynku szkoły w Krzczonowie. Działania polegały na wypompowaniu z wody z zalanych pomieszczeń.
  Jeden zastęp z JRG Opoczno usuwał gniazdo szerszeni znajdujące się na drzewie na terenie szkoły podstawowej w miejscowości Skronina.

26.09.2017

 • W miejscowości Dęborzeczka (gm. Poświętne) prawdopodobnie w wyniku niezachowania zasad bezpieczeństwa ruchu środków transportu, doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych – VW Golf oraz Audi A4. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz zakręceniu zaworu butli instalacji LPG w VW Golf, usunięciu drzwi w Audi w celu wykonania dostępu do poszkodowanego mężczyzny, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym, sorpcji plamy substancji ropopochodnej oraz uprzątnięciu z jezdni pozostałości po zdarzeniu drogowym. Osoby poszkodowane zostały przekazane przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który przetransportował je do szpitala. W wyniku zdarzenia zniszczeniu uległ przód VW Golf oraz lewy bok Audi A4. Straty oszacowano na 7 tys. zł, natomiast uratowane mienie na 10 tys. zł.

Raport Państwowej Straży Pożarnej (04.10.2017)

 • Jeden zastęp OSP został zadysponowany do usunięcia gniazda szerszeni znajdującego się na strychu budynku mieszkalnego w miejscowości Antoniówka (gm. Sławno). 
 • Jeden zastęp PSP i dwa OSP zostały zadysponowane do pożaru balotów słomy w stercie znajdującej się na polu w miejscowości Białaczów. W wyniku pożaru spłonęły dwa baloty, których wartość oszacowano na 200 zł.

27.09.2017

 • Dwa zastępy PSP zostały zadysponowane do usunięcia nadłamanego konaru drzewa zwisającego nad budynkiem stanicy harcerskiej w miejscowości Miedzna Murowana (gm. Żarnów).

28.09.2017

 • W miejscowości Krasik (gm. Paradyż), prawdopodobnie w wyniku niezachowania zasad bezpieczeństwa ruchu środków transportu, doszło do zderzenia osobowej Hondy z ciężarówką marki Scania. Po przybyciu na miejsce jednego zastępu PSP i jednego OSP, samochody znajdowały się na jezdni. Kierowcy obu pojazdów znajdowali się poza nimi i nie wymagali pomocy. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w samochodzie osobowym, zakręceniu zaworu butli LPG oraz uprzątnięciu pozostałości po kolizji. W wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległ przód i lewy bok Hondy, dwa lewe koła ciągnika siodłowego i lewe koło naczepy samochodu ciężarowego oraz fragment barierek przy jezdni. Poniesione straty oszacowano na 25 tys. zł, natomiast uratowane mienie na 50 tys. zł.
 • W Krzczonowie (gm. Drzewica), prawdopodobnie w wyniku niezachowania przez kierującego należytej ostrożności, samochód osobowy Citroen uderzył w betonowe ogrodzenie przy jednej z posesji, a następnie w murowany garaż. Poszkodowany kierowca samodzielnie opuścił pojazd przed przybyciem straży. Działania dwóch zastępów PSP i jednego OSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu, odłączeniu akumulatora w pojeździe, zabezpieczeniu uszkodzonej konstrukcji garażu, usunięciu pojazdu z miejsca zdarzenia oraz sprzątnięciu pozostałości po wypadku drogowym. Poszkodowany mężczyzna został przekazany pod opiekę Zespołu Ratownictwa Medycznego, a następnie przetransportowany do szpitala. W wyniku zdarzenia zniszczeniu uległ przód Citroena, część betonowego ogrodzenia oraz murowany garaż. Straty zostały oszacowane na 30 tys. zł, zaś uratowane mienie na 10 tys. zł. 

Raport Państwowej Straży Pożarnej (04.10.2017)

29.09.2017

 • Trzy zastępy PSP i jeden OSP zostały zadysponowane do usunięcia plamy oleju silnikowego z jezdni na ul. Przemysłowej w Opocznie.

Raport Państwowej Straży Pożarnej (04.10.2017)

 • W miejscowości Libiszów (gm. Opoczno), prawdopodobnie w wyniku niezachowania zasad bezpieczeństwa ruchu środków transportu, doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych – Kia Carens i Opel Astra. Do działań strażaków należało odłączenie akumulatorów w pojazdach, zakręcenie zaworu butli instalacji LPG w Oplu, sorpcja plamy substancji ropopochodnej oraz uprzątnięcie z jezdni pozostałości po zdarzeniu drogowym. W wyniku kolizji zniszczeniu uległ przód i dach samochodu osobowego Kia Carens oraz lewy bok Opla. Poniesione straty oszacowano na 30 tys. zł, natomiast uratowane mienie na 50 tys. zł. 

Raport Państwowej Straży Pożarnej (04.10.2017)

 • W Bronowie (gm. Żarnów), prawdopodobnie w wyniku niezachowania zasad bezpieczeństwa ruchu środków transportu, doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych – Honda City oraz Toyota Avensis. Na miejsce zdarzenia zadysponowano jeden zastęp PSP i trzy zastępy OSP. W chwili przybycia pierwszego zastępu trzy osoby poszkodowane znajdowały się poza pojazdami, jednak jedna osoba pozostawała w samochodzie osobowym Honda. Działania strażaków polegały na odłączeniu akumulatorów w pojazdach, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym oraz uprzątnięciu z jezdni pozostałości po zdarzeniu drogowym. Osoby poszkodowane zostały zabrane przez przybyłe ZRM do szpitali. W wyniku zdarzenia zniszczeniu uległ przód i lewy bok Hondy, przód i lewy bok Toyoty oraz szyba czołowa Audi A4, nie biorącego udziału w zdarzeniu, uszkodzona przez oderwaną część tarczy hamulcowej jednego z pojazdów. Straty poniesione w wyniku zdarzenia oszacowano na 30 tys. zł, natomiast uratowane mienie na 10 tys. zł. 

Raport Państwowej Straży Pożarnej (04.10.2017)

30.09.2017

 • W Opocznie na ul. Leśnej doszło do zdarzenia z udziałem trzech samochodów osobowych – Opel Astra, Volvo V40 oraz Audi A3. W chwili przyjazdu na miejsce dwóch zastępów PSP dwa pojazdy znajdowały się na jezdni, natomiast trzeci na terenie jednej z posesji. Cztery osoby podróżujące pojazdami po przebadaniu przez ZRM zostały zabrane do szpitala. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach, zakręceniu zaworu butli LPG w Audi, neutralizacji i sorpcji plamy substancji ropopochodnej oraz uprzątnięciu z jezdni pozostałości po zdarzeniu drogowym. W wyniku zdarzenia zniszczeniu uległo całe nadwozie samochodu osobowego Opel Astra, całe nadwozie Volvo, przód, tył oraz lewy bok Audi A3 oraz siatka ogrodzeniowa przy jednej z posesji na ul. Leśnej. Poniesione straty zostały oszacowane na 25 tys. zł, natomiast uratowane mienie na 10 tys. zł.

01.10.2017

 • W miejscowości Zameczek (gm. Opoczno), prawdopodobnie na skutek niezachowania przez kierującego należytej ostrożności, samochód osobowy Toyota Corolla wypadł z jezdni na brzeg rzeki. W chwili przyjazdu na miejsce jednego zastępu PSP kierowca pojazdu, bez widocznych obrażeń, znajdował się pod opieką policji. Do działań strażaków należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odłączenie akumulatora w pojeździe oraz neutralizacja i sorpcja substancji ropopochodnej. Osoba poszkodowana została zabrana przez przybyły na miejsce służbę medyczną do szpitala. W wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległ przód, bok i podwozie samochodu Toyota Corolla oraz stalowe barierki mostu. Poniesione straty oszacowano na 20 tys. zł, natomiast uratowane mienie na 10 tys. zł.

02.10.2017

 • We wczesnych godzinach porannych, jeden zastęp PSP został zadysponowany do usunięcia przewróconego drzewa blokującego drogę w Idzikowicach (gm. Drzewica).

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

0 # Co to jest uratowane mienie?Internauta 2017-10-07 18:03
Jak w tytule. Co strażacy ratowali i przed kim?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Reklama

Przeczytaj również: