Menu
RSS
Raport Państwowej Straży Pożarnej (30.07.2017)

Raport Państwowej Straży Pożarnej (30.07.2017)

 • KP PSP Opoczno

Raport Państwowej Straży Pożarnej (30.07.2017)

W okresie od 24 do 30 lipca 2017 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania tut. komendy interweniowały przy następujących zdarzeniach:

24.07.2017

 • Zastępy PSP i OSP były dysponowane do zdarzeń mających na celu usunięcie gniazd szerszeni na posesjach w miejscowościach Stoczki (gm. Mniszków), Poświętne na ul. Akacjowej oraz w Bielowicach (gm. Opoczno).

25.07.2017

 • Jeden zastęp OSP usuwał połamane konary drzew blokujące pas jezdni na drodze w miejscowości Krasik (gm. Paradyż).
 • Zastępy PSP zostały zadysponowane do usunięcia gniazd szerszeni w Opocznie na ul. Ogrodowej oraz w Petrykozach (gm. Białaczów).

26 .07.2017

 • Zastęp PSP i OSP został zadysponowany w okolice miejscowości Zarzęcin do udzielenia pomocy 15- letniej uczestniczce obozu harcerskiego chorej na astmę. W chwili przyjazdu zastępów na miejsce, poszkodowana znajdowała się pod opieką ratownika medycznego będącego jednocześnie opiekunem grupy. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu poszkodowanej kwalifikowanej pierwszej pomocy, polegającej na tlenoterapii oraz wsparciu psychicznym. Następnie 15- latkę przekazano przybyłemu na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego.
 • Dwa zastępy PSP zostały zadysponowane do ugaszenia pożaru suchych traw na nieużytkach rolnych w Kunicach (gm. Sławno). W wyniku zdarzenia spaleniu uległo około 10 arów traw.
 • Jeden zastęp OSP usuwał gniazdo os z posesji w miejscowości Miedzna Drewniana (gm. Białaczów).

27.07.2017

 • Zastępy PSP i OSP usuwały gniazda szerszeni z terenów posesji w miejscowościach Ossa (gm. Białaczów), Mniszków – ul. Łąkowa oraz w Opocznie na ul. Partyzantów.

28.07.2017

 • Jeden zastęp PSP i jeden OSP usuwały gniazda os z posesji w miejscowościach Bielowice i Wygnanów (gm. Opoczno).
 • W wyniku tarcia pasków napędowych doszło do pożaru prasy rolniczej na polu w miejscowości Trzebina (gm. Drzewica). Właściciel podjął nieskuteczną próbę ugaszenia pożaru przed przyjazdem jednostek ochrony przeciwpożarowej. Działania jednego zastępu PSP i dwóch OSP polegały na ugaszeniu palącej się maszyny oraz rżyska i słomy. W wyniku pożaru spaleniu uległa komora i podzespoły wewnątrz prasy rolniczej. Poniesione straty oszacowano na 8 tys. zł., natomiast uratowane mienie na 90 tys. zł.

29.07.2017

 • Zastęp PSP został zadysponowany do wydobycia psa, który wpadł do studni na posesji przy ul. Staszica w Opocznie. Strażacy z użyciem  specjalistycznego sprzętu do ratownictwa wysokościowego ewakuowali wycieńczonego psa ze studni i przekazali właścicielowi posesji.
 • W miejscowości Zdyszewice jeden zastęp PSP umieszczał w gnieździe młodego bociana, który wcześniej z niego wypadł.
 • W Paradyżu na ul. Koneckiej w wyniku niezachowania zasad bezpieczeństwa ruchu środków transportu doszło do dachowania samochodu osobowego Hyundai Elantra. W chwili przyjazdu na miejsce jednego zastępu PSP i jednego OSP pojazd znajdował się poza jezdnią. Poszkodowany kierowca opuścił samochód przed przyjazdem pomocy. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu wsparcia psychicznego poszkodowanemu, odłączeniu akumulatora w samochodzie oraz uprzątnięciu miejsca zdarzenia. Poszkodowany mężczyzna został przebadany przez przybyły Zespół Ratownictwa Medycznego, który nie stwierdził konieczności przetransportowania go do szpitala.

30.07.2017

 • W Skroninie (gm. Białaczów) w wyniku niezachowania zasad bezpieczeństwa ruchu środków transportu doszło do kolizji z udziałem dwóch samochodów osobowych Opla Astry i Toyoty Corolli. W chwili przyjazdu na miejsce zdarzenia jednego zastępu PSP i jednego OSP osoby poszkodowane znajdowały się pod opieką ZRM, natomiast pojazdy pozostawały na jezdni, blokując jeden pas ruchu. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach, neutralizacji i sorpcji plam substancji ropopochodnych oraz uprzątnięciu z jezdni pozostałości po kolizji drogowej.

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Przeczytaj również: