Menu
RSS
Raport Państwowej Straży Pożarnej (18.07.2017)

Raport Państwowej Straży Pożarnej (18.07.2017)

 • KP PSP Opoczno / bryg. Andrzej Śpiewak

Raport Państwowej Straży Pożarnej (18.07.2017)

W okresie od 10 do 16 lipca 2017 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania opoczyńskiej komendy interweniowały przy następujących zdarzeniach:

10.07.2017

 • Jeden zastęp PSP został zadysponowany do usunięcia gniazda os na budynku mieszkalnym w Gawronach (gm. Sławno).
 • Zastępy OSP trzykrotnie wyjeżdżały do ugaszenia drobnych pożarów traw i poszycia leśnego w miejscowościach Wójcin (gm. Paradyż), Giełzów i Krzczonów (gm. Drzewica).
 • Dwa zastępy PSP i osiem OSP zostało zaangażowanych w akcję poszukiwawczą zaginionego 28- letniego mężczyzny. Teren poszukiwań obejmował około 200 ha terenów leśnych w okolicach Kozenina (gm. Sławno). W godzinach wieczornych Policja, będąca służbą wiodącą podczas zdarzenia, podjęła decyzję o wstrzymaniu działań poszukiwawczych.

11.07.2017

 • Jeden zastęp PSP i osiem OSP brało udział w akcji poszukiwawczej 68- letniej kobiety, która zaginęła we wczesnych godzinach popołudniowych. Działania zadysponowanych zastępów Straży polegały na przeszukaniu okolicy w pobliżu ostatniego miejsca przebywania poszukiwanej osoby, przeszukaniu pobliskich nieużytków rolnych, łąk oraz części terenu miasta. Decyzją Policji działania strażaków zostały wstrzymane po godzinie 21 - wówczas poszukiwana kobieta nie została odnaleziona.

12.07.2017

 • Jeden zastęp PSP został zadysponowany do uprzątnięcia jezdni po kolizji drogowej, do której doszło w na ul. Westerplatte w Opocznie. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w pojeździe, sorpcji substancji ropopochodnych oraz uprzątnięciu z jezdni pozostałości po kolizji. W wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległ przód samochodu Renault Captur. Poniesione straty oszacowano na 20 tys. zł, natomiast uratowane mienie na 40 tys. zł.
 • Zastępy OSP usuwały gniazda os znajdujące się w użytkowych budynkach gospodarczych w miejscowościach Sławno-Kolonia, Myślibórz (gm. Żarnów) oraz w Mniszkowie na ul. Grabowej.

13.07.2017

 • Zastępy OSP usuwały powalone pod wpływem silnego wiatru konary drzew w miejscowościach Niemojowice (gm. Żarnów), Kraśnica (gm. Opoczno) oraz w Opocznie na ul. Staromiejskiej.
 • Jeden zastęp OSP został zadysponowany do usunięcia złamanego konaru drzewa, który spadł na samochód osobowy marki Volvo S40 stojący na jednej z posesji w miejscowości Zarzęcin. W wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległ dach, szyba oraz błotnik pojazdu. Poniesione straty zostały oszacowane na 3 tys. zł, natomiast wartość uratowanego mienia na 20 tys. zł. Dodatkowo strażacy usunęli nadłamany konar zwisający nad podwórkiem, stwarzający tym samym zagrożenie dla przechodniów.
 • W miejscowości Stoczki (gm. Mniszków) doszło do kolizji samochodu osobowego marki Toyota Avensis z powalonym na drogę drzewem. Działania strażaków polegały na usunięciu złamanego drzewa z jezdni oraz uprzątnięciu pozostałości po kolizji. W wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał. Zniszczeniu uległ zderzak przedni oraz nadkole Toyoty. Poniesione straty oszacowano na 4 tys. zł, natomiast uratowane mienie na 80 tys. zł.
 • W miejscowości Sielec (gm. Żarnów) w wyniku niezachowania zasad bezpieczeństwa ruchu środków transportu doszło do kolizji z udziałem dwóch samochodów osobowych – VW Golfa i BMW. Działania przybyłego na miejsce zastępu OSP polegały na odłączeniu akumulatorów w pojazdach, neutralizacji i sorpcji substancji ropopochodnych oraz uprzątnięciu z jezdni pozostałości po kolizji drogowej. W wyniku kolizji uszkodzeniu uległ tylny zderzak, prawy błotnik, lampa oraz przód VW Golfa, natomiast w pojeździe marki BMW uszkodzeniu uległ tylny oraz przedni zderzak oraz lewy tylny i przedni błotnik. Straty poniesione w wyniku zdarzenia oszacowano na 17 tys. zł, natomiast uratowane mienie na 20 tys. zł. Żadna z podróżujących pojazdami osób nie została poszkodowana.
 • Zastępy OSO usuwały gniazda os i szerszeni z terenów posesji w miejscowościach Nadole, Sielec (gm. Żarnów) oraz w Mniszkowie na ul. Powstańców Wielkopolskich.

14.07.2017

 • Od 14 do 16 lipca zastępy PSP i OSP były sześciokrotnie dysponowane do wyjazdów w celu usunięcia gniazd os i szerszeni stwarzających zagrożenie dla mieszkańców.
 • W Paradyżu na ul. Piotrkowskiej w wyniku nieszczelności instalacji wodnej doszło do zalania budynku mieszkalnego. Działania jednego zastępu OSP polegały na wypompowaniu wody z zalanych pomieszczeń. W wyniku zdarzenia zawilgoceniu uległy podłogi oraz ściany. Poniesione straty szacuje się na 1 tys. zł., natomiast uratowane mienie na 5 tys. zł.

15.07.2017

 • W Ogonowicach (gm. Opoczno) w wyniku podpalenia doszło do pożaru murowano-drewnianej stodoły krytej eternitem. Działania dwóch zastępów PSP i dwóch OSP polegały na ugaszeniu palącej się stodoły, podaniu prądów wody w obronie na sąsiadujące budynki gospodarcze przylegające do stodoły oraz na pracach rozbiórkowych. W wyniku pożaru stodoła uległa całkowitemu spaleniu. Straty w wyniku zdarzenia oszacowano na 40 tys. zł, natomiast wartość uratowanego mienia na 150 tys. zł.

Raport Państwowej Straży Pożarnej (18.07.2017)

16.07.2017

 • W miejscowości Kraśnica (gm. Opoczno) w wyniku uszkodzenia zaworu butli z gazem w budynku mieszkalnym doszło do jego ulatniania. Po przyjeździe na miejsce dwóch zastępów PSP i jednego OSP mieszkańcy budynku znajdowali się na zewnątrz. Działania strażaków polegały na odłączeniu energii elektrycznej w budynku, wykonaniu pomiarów miernikiem wielogazowym, zakręceniu zaworu butli oraz wyniesieniu jej na zewnątrz, przewietrzeniu pomieszczeń.
 • Jeden zastęp PSP został zadysponowany na ul. Piotrkowską w Opocznie w celu udzielenia pomocy poszkodowanemu mężczyźnie z raną głowy i utrudnionym kontaktem słownym. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy 55- latkowi polegającej na wsparciu psychicznym, stabilizacji głowy, wykonaniu opatrunku osłaniającego. Po przybyciu na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego poszkodowany został zabrany do szpitala.

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Przeczytaj również: