Menu
RSS
Raport Państwowej Straży Pożarnej (18.07.2017)

Raport Państwowej Straży Pożarnej (18.07.2017)

 • KP PSP Opoczno / bryg. Andrzej Śpiewak

Raport Państwowej Straży Pożarnej (18.07.2017)

W okresie od 10 do 16 lipca 2017 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania opoczyńskiej komendy interweniowały przy następujących zdarzeniach:

10.07.2017

 • Jeden zastęp PSP został zadysponowany do usunięcia gniazda os na budynku mieszkalnym w Gawronach (gm. Sławno).
 • Zastępy OSP trzykrotnie wyjeżdżały do ugaszenia drobnych pożarów traw i poszycia leśnego w miejscowościach Wójcin (gm. Paradyż), Giełzów i Krzczonów (gm. Drzewica).
 • Dwa zastępy PSP i osiem OSP zostało zaangażowanych w akcję poszukiwawczą zaginionego 28- letniego mężczyzny. Teren poszukiwań obejmował około 200 ha terenów leśnych w okolicach Kozenina (gm. Sławno). W godzinach wieczornych Policja, będąca służbą wiodącą podczas zdarzenia, podjęła decyzję o wstrzymaniu działań poszukiwawczych.

11.07.2017

 • Jeden zastęp PSP i osiem OSP brało udział w akcji poszukiwawczej 68- letniej kobiety, która zaginęła we wczesnych godzinach popołudniowych. Działania zadysponowanych zastępów Straży polegały na przeszukaniu okolicy w pobliżu ostatniego miejsca przebywania poszukiwanej osoby, przeszukaniu pobliskich nieużytków rolnych, łąk oraz części terenu miasta. Decyzją Policji działania strażaków zostały wstrzymane po godzinie 21 - wówczas poszukiwana kobieta nie została odnaleziona.

12.07.2017

 • Jeden zastęp PSP został zadysponowany do uprzątnięcia jezdni po kolizji drogowej, do której doszło w na ul. Westerplatte w Opocznie. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w pojeździe, sorpcji substancji ropopochodnych oraz uprzątnięciu z jezdni pozostałości po kolizji. W wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległ przód samochodu Renault Captur. Poniesione straty oszacowano na 20 tys. zł, natomiast uratowane mienie na 40 tys. zł.
 • Zastępy OSP usuwały gniazda os znajdujące się w użytkowych budynkach gospodarczych w miejscowościach Sławno-Kolonia, Myślibórz (gm. Żarnów) oraz w Mniszkowie na ul. Grabowej.

13.07.2017

 • Zastępy OSP usuwały powalone pod wpływem silnego wiatru konary drzew w miejscowościach Niemojowice (gm. Żarnów), Kraśnica (gm. Opoczno) oraz w Opocznie na ul. Staromiejskiej.
 • Jeden zastęp OSP został zadysponowany do usunięcia złamanego konaru drzewa, który spadł na samochód osobowy marki Volvo S40 stojący na jednej z posesji w miejscowości Zarzęcin. W wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległ dach, szyba oraz błotnik pojazdu. Poniesione straty zostały oszacowane na 3 tys. zł, natomiast wartość uratowanego mienia na 20 tys. zł. Dodatkowo strażacy usunęli nadłamany konar zwisający nad podwórkiem, stwarzający tym samym zagrożenie dla przechodniów.
 • W miejscowości Stoczki (gm. Mniszków) doszło do kolizji samochodu osobowego marki Toyota Avensis z powalonym na drogę drzewem. Działania strażaków polegały na usunięciu złamanego drzewa z jezdni oraz uprzątnięciu pozostałości po kolizji. W wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał. Zniszczeniu uległ zderzak przedni oraz nadkole Toyoty. Poniesione straty oszacowano na 4 tys. zł, natomiast uratowane mienie na 80 tys. zł.
 • W miejscowości Sielec (gm. Żarnów) w wyniku niezachowania zasad bezpieczeństwa ruchu środków transportu doszło do kolizji z udziałem dwóch samochodów osobowych – VW Golfa i BMW. Działania przybyłego na miejsce zastępu OSP polegały na odłączeniu akumulatorów w pojazdach, neutralizacji i sorpcji substancji ropopochodnych oraz uprzątnięciu z jezdni pozostałości po kolizji drogowej. W wyniku kolizji uszkodzeniu uległ tylny zderzak, prawy błotnik, lampa oraz przód VW Golfa, natomiast w pojeździe marki BMW uszkodzeniu uległ tylny oraz przedni zderzak oraz lewy tylny i przedni błotnik. Straty poniesione w wyniku zdarzenia oszacowano na 17 tys. zł, natomiast uratowane mienie na 20 tys. zł. Żadna z podróżujących pojazdami osób nie została poszkodowana.
 • Zastępy OSO usuwały gniazda os i szerszeni z terenów posesji w miejscowościach Nadole, Sielec (gm. Żarnów) oraz w Mniszkowie na ul. Powstańców Wielkopolskich.

14.07.2017

 • Od 14 do 16 lipca zastępy PSP i OSP były sześciokrotnie dysponowane do wyjazdów w celu usunięcia gniazd os i szerszeni stwarzających zagrożenie dla mieszkańców.
 • W Paradyżu na ul. Piotrkowskiej w wyniku nieszczelności instalacji wodnej doszło do zalania budynku mieszkalnego. Działania jednego zastępu OSP polegały na wypompowaniu wody z zalanych pomieszczeń. W wyniku zdarzenia zawilgoceniu uległy podłogi oraz ściany. Poniesione straty szacuje się na 1 tys. zł., natomiast uratowane mienie na 5 tys. zł.

15.07.2017

 • W Ogonowicach (gm. Opoczno) w wyniku podpalenia doszło do pożaru murowano-drewnianej stodoły krytej eternitem. Działania dwóch zastępów PSP i dwóch OSP polegały na ugaszeniu palącej się stodoły, podaniu prądów wody w obronie na sąsiadujące budynki gospodarcze przylegające do stodoły oraz na pracach rozbiórkowych. W wyniku pożaru stodoła uległa całkowitemu spaleniu. Straty w wyniku zdarzenia oszacowano na 40 tys. zł, natomiast wartość uratowanego mienia na 150 tys. zł.

Raport Państwowej Straży Pożarnej (18.07.2017)

16.07.2017

 • W miejscowości Kraśnica (gm. Opoczno) w wyniku uszkodzenia zaworu butli z gazem w budynku mieszkalnym doszło do jego ulatniania. Po przyjeździe na miejsce dwóch zastępów PSP i jednego OSP mieszkańcy budynku znajdowali się na zewnątrz. Działania strażaków polegały na odłączeniu energii elektrycznej w budynku, wykonaniu pomiarów miernikiem wielogazowym, zakręceniu zaworu butli oraz wyniesieniu jej na zewnątrz, przewietrzeniu pomieszczeń.
 • Jeden zastęp PSP został zadysponowany na ul. Piotrkowską w Opocznie w celu udzielenia pomocy poszkodowanemu mężczyźnie z raną głowy i utrudnionym kontaktem słownym. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy 55- latkowi polegającej na wsparciu psychicznym, stabilizacji głowy, wykonaniu opatrunku osłaniającego. Po przybyciu na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego poszkodowany został zabrany do szpitala.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Reklama

Przeczytaj również: