Menu
RSS
Kto podrzucił śmieci? Dzikie wysypisko w Mroczkowie Gościnnym

Kto podrzucił śmieci? Dzikie wysypisko w Mroczkowie Gościnnym

  • Mateusz

Kto podrzucił śmieci? Dzikie wysypisko w Mroczkowie Gościnnym

W Mroczkowie Gościnnym, w kamieniołomie piaskowca na Jaziej Górze, powstało dzikie wysypisko śmieci. Około 200 ton odpadów komunalnych z przewagą gruzu i śmieci budowlanych zostało podrzuconych na prywatne działki.

O sprawie wiadomo już było w ubiegłym tygodniu, gdy temat podrzuconych śmieci poruszył podczas sesji radny Krzysztof Grabski. Wówczas obecny na obradach Komendant Straży Miejskiej w Opocznie Tadeusz Brola poinformował, że prowadzone są już czynności w sprawie.

Jak poinformował nas sołtys Mroczkowa Gościnnego, Tomasz Sołtysiak, hałdy śmieci ujawnione zostały w czwartek. Nie do końca wiadomo, kiedy zostały one przywiezione.

-W czwartek, w godzinach popołudniowych zostałem poinformowany przez mieszkańców o zaistniałej sytuacji. Po przybyciu na miejsce, zastałem tutaj mieszkańców, właścicieli działek, na które te śmieci zostały przywiezione i policję, która zabezpieczała dowody w sprawie. Następnego dnia, z tego co informowali mnie mieszkańcy, była tu również Straż Miejska, która również zainteresowała się tym problemem. Myślę, że problemem bardzo dużym, bo to są odpady, które na pewno mają wpływ na środowisko, ale również znajdują się na działce wydobywczej kamienia piaskowego - powiedział Tomasz Sołtysiak.

Jak udało nam się ustalić, początkowo kilka osób wspominało, że widziało w tym rejonie 15 ciężarówek wypełnionych odpadami. Niestety w chwili obecnej świadkowie nabrali wody w usta...

Jak poinformowała nas Barbara Stępień, Rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Opocznie, obecnie trwają czynności wyjaśniające. Pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze zebrali liczne dowody, w tym także dużą ilość dokumentów.

Jednocześnie, za naszym pośrednictwem policja zwraca się z prośbą do osób, które mogą pomóc w ujawnieniu sprawcy o zgłaszanie się do Komendy Powiatowej Policji.

 

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

0 # odpady w lasach, na łakach...kmn 2017-07-23 17:53
się narobiło?! a jak w lasach, na łakach pełno leży śmieci, ba ślady rozbiórek samochodów na częsci, fotele i lodówki, to gminy to nie interesuje? ponoć wszystkie zmiany w zagospodarowani u odpadami miały ten problem załatwić-gminy miały się same zajmować dzikimi wysypiskami...a tu taki news. straż miejska na drugi dzień się zainteresowała? !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+13 # RE: Kto podrzucił śmieci? Dzikie wysypisko w Mroczkowie Gościnnymhahahaha 2017-07-06 20:10
No, nie wierzę- 200 ton i nikt nic nie widział i nie wie????? no tak-ale 200 ton to przynosi się w reklamówce z biedronki, wywala i spokój......... ....ludzie opanujcie się.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-6 # tam nikt nie mieszkajak mieli widzieć 2017-07-07 08:34
To jest 2 km za miejscowością. kto i jak miał widzieć? Bliżej już jest Wólka Karwicka i Bielowice. W pobliżu są drogi łączące te miejscowości. Ciężarówki mogły jeździć i kto miałby niby zwrócić uwagę dokąd jadą? Troche rozumu...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+5 # Warto przemyśleć.Internauta 2017-07-06 19:12
Zgłoszenie o przestępstwie i wiadomo, że gmina to sprzątnie. A co mogło być wcześniej?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+10 # buhahahaha!!! 2017-07-05 14:15
taaaak, połączone siły policjantów i strażników ustalą:
sprawca nieznany, postępowanie umorzono z powodu nie wykrycia sprawców
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+9 # ?obywatel 2017-07-04 21:58
Sprawdzić jakieś większe budowy w okolicy co zrobili ze śmieciami i po kłopocie. Cuś tam w EOP budują chyba.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # 2 duże budowy co najmniejW Opocznie 2017-07-07 08:19
Przy wyjezdzie z Opoczna- arket. ul Kolberga i przy dworcu drugi market, ale jak ndzó budowlany opisze ,ze zanieczyszczen nie było to nie było, a piach z fudamentó i wyrównania gruntu zamienił się w powietrze- ot prosta i znan wszystkim przemiana w czasie wykonywania większosci budów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # najprościej od razu wydać wyrok...Waldek 2017-07-11 22:03
może tak ostrożniej z tymi oskarżeniami... że od razu Opoczno, że nikt nic nie widział, słowa przytoczone z radia na temat tego incydentu "Znalezione w hałdach śmieci dokumenty mogą wskazywać, że odpady przyjechały do Mroczkowa z jednej z budów prowadzonych na terenie województwa mazowieckiego" masakra - jak to wszyscy tylko wyroki i oskarżenia umieją rzucać bez zapoznania się z tematem, dajce zbadać tą sprawę i poszukać sprawców, ciekawe czy wtedy ktoś tu przeprosi za te oszczerstwa i wymądrzanie się
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+16 # wysypiskoola 2017-07-04 14:49
durni mieszkańcy nazwozili im syfu a oni nabrali wody w usta jakby musieli posprzątać to wysypisko za swoje to zaczęli by mówić
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Reklama

Przeczytaj również: