Menu
RSS
Będzie więcej patroli policji

Będzie więcej patroli policji

  • KPP Opoczno / st. asp. Barbara Stępień

Będzie więcej patroli policji

Komendant Powiatowy Policji w Opocznie podpisał porozumienia z Burmistrzami Opoczna, Drzewicy oraz wójtami gmin Sławno i Poświętne w sprawie zorganizowania w okresie wakacyjnych weekendów, służb ponadnormatywnych funkcjonariuszy policji na terenie gmin.

19 maja 2017roku,Komendant Powiatowy Policji w Opocznie mł.insp. Konrad Kobierski w obecności kadry keirowniczej opoczyńskiej komendy, podpisał porozumienia w ramach, których w okresie wakacyjnych weekendów na terenie gmin Opoczno, Drzewica, Sławno i Poświętne zwiększona zostanie ilość prewencyjnych patroli policyjnych poprzez uruchomienie systemu służb ponadnormatywnych. Każda z gmin na ten cel przekazała środki pieniężne.

  • Gmina Opoczno: 10.880 złotych co pozwoli na zorganizowanie 34 dodatkowych patroli policyjnych.
  • Gmina Drzewica: przekazała na ten cel środki finansowe w wysokości 7.000 zł, dzieki temu zostanie zorganizowanych dodatkowych 20 patroli.
  • Gmina Sławno: 6840 zł, liczba dodatkowych patroli wyniesie 19.
  • Gmina Poświętne: 3.000 zł, co pozwoli na uruchomienie dodatkowych 9 patroli policyjnych.

W każdym przypadku w ramach podpisanych porozumień policjanci będą pełnili służbę w czasie przekraczającym normę określoną w ustawie o Policji.

Służby ponadnormatywne mają na celu przede wszytskim podniesienie bezpieczeństwa mieszkańców poprzez aktywne przeciwdziałanie czynom chuligańskim, które są najbardziej społecznie uciążliwe. Dzieki przychylności władz gmin, policjanci będą pełnili dodatkowe służby w ramach zawartych porozumień.

W marcu tego roku podobne porozumienie zostało podpisane z Gminą Paradyż.

 

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

0 # PARODIAWojtek 2017-05-24 16:17
A co robią Dzielnicowi, czy którykolwiek przechodzi się po swojej dzielnicy i rozmawia z mieszkańcami jakie maja problemy, z czym się borykają, czy zapytać czy czuja się na swojej dzielnicy bezpiecznie. Ja np. nie znam swojego dzielnicowego ............... ..a myślę że takie rozmowy pozwoliły by zlokalizować miejsca gdzie jest niebezpiecznie i tam skierować większą liczbę patroli i tez bym się pod tym podpisał pieszych patroli a nie wozaków w samochodach gdzie już z daleka ich widać jak jadą to na ten czas jest spokój. Kiedy przejadą to znowu hulaj dusza piekła nie ma. Warto by się było nad tym mocno zastanowić.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # PatroleEwa 2017-05-22 13:16
Super! mam nadzieję, że więcej będzie tych patroli szczególnie w okolicy sklepu żabka i za blokiem w którym owy sklep się znajduje może wtedy zniknie młodzież pijąca i śmiecąca tam wieczorami.
Ponieważ Urząd Miasta ani Straż Miejska nic z tym nie robią, może policja będzie skuteczniejsza.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # WYRZUCENIE PIENIĘDZY...... ............... .ADAM 2017-05-22 12:45
Moim skromnym zdaniem nic to nie da bo wożą sie w samochodach gdzie z daleka ich widać, to tak jakby zadzwonili do złodzieja zaraz tam będziemy. Wydaje mi sie że powrót do patrolów pieszych to jest to co może wnieść cos do bezpieczeństwa. No ale nie ma na co liczyc bo lepiej wozic dupcie niż chodzić pieszo......... .........starsz e pokolenie pamieta takie patrole za Komuny i wydaje mi sie ze było o wiele bezpieczniej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Reklama

Przeczytaj również: