Menu
RSS
Przewozili nielegalne papierosy w specjalnej skrytce

Przewozili nielegalne papierosy w specjalnej skrytce

  • KWP w Łodzi

Przewozili nielegalne papierosy w specjalnej skrytce

Opoczyńscy policjanci zabezpieczyli ponad 54.000 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Nielegalny towar ukryty był w podwójnej podłodze samochodu. Do wyjaśnienia sprawy zostało zatrzymanych trzech mężczyzn.

Policjanci z zespołu do walki z przestępczością gospodarczą, uzyskali informację, z której wynikało, że w miejscowości w gminie Żarnów, 49 letni mężczyzna może posiadać znaczne ilości papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Kryminalni zatrzymali na gorącym uczynku trzech mężczyzn, którzy zajmowali się nielegalnym procederem. Z dotychczasowych ustaleń w sprawie wynika, że do domu 49 latka przyjechało dwóch mężczyzn, 50 letni ojciec wraz z 21 letnim synem- mieszkańcy powiatu chełmskiego. Rodzinny przestępczy duet do handlu nielegalnym towarem specjalnie przystosował opla vivaro. Pojazd jak się okazało, wyposażony był w podwójną podłogę, skrytki, w których przechowywane były papierosy. Podczas przeszukania samochodu policjanci ujawnili i zabezpieczyli ponad 54 tysiące sztuk papierosów. Łączna wysokość uszczuplenia podatku z tytułu niezapłaconej akcyzy wynosi ponad 50.000 złotych.

Mężczyźni za przechowywanie, przewożenie, znacznej ilości nielegalnych papierosów odpowiedzą przed sądem. Kodeks Karno Skarbowy z tego rodzaju przestępstwo przewiduje wysoką grzywnę albo karę pozbawienia wolności do lat 3. Co ważne kary mogą być połączone. Odpowiedzialność ponosi nie tylko osoba handlująca nielegalnym towarem ale także ten, kto go nabywa.

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

+2 # Jak to możliweDawid 2017-05-19 23:07
Kierowca wiózł 54000 sztuk papierosów.
Ponad 50000zl uszczelnienia podatku z akcyzy.
54000/20 stuk papierosów =2700 paczek
Średnia cena papierosów to 15zł
2700x 15 = 40500 zł
Jak można zrobić z tego ponad 50000zł akcyzy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Reklama

Przeczytaj również: