Menu
RSS
Raport Państwowej Straży Pożarnej (17.05.2017)

Raport Państwowej Straży Pożarnej (17.05.2017)

 • KP PSP Opoczno / bryg. Andrzej Śpiewak

Raport Państwowej Straży Pożarnej (17.05.2017)W okresie od 8 do 14 maja 2017 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania tut. komendy interweniowały przy następujących zdarzeniach:

08.05.2017

 • Dwa zastępy PSP zostały zadysponowane do poszukiwań zaginionego 61-letniego mężczyzny w miejscowości Sędów (gm. Białaczów). Na prośbę służby wiodącej - Policji strażacy przeszukali staw o głębokości około 1,2 m oraz tereny przyległe wokół zbiornika. Działania zastępów PSP zostały zakończone w związku z odnalezieniem osoby poszukiwanej przez funkcjonariuszy Policji.
 • Jeden zastęp PSP i jeden OSP zostały zadysponowane do wypompowania wody z zalanej piwnicy budynku mieszkalnego w miejscowości Zakrzów (gm. Białaczów).
 • W Opocznie na ul. Leśnej w wyniku nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych marek Toyota Yaris i Fiat Doblo. Działania dwóch zastępów PSP polegały na odłączeniu akumulatorów w pojazdach, sorpcji substancji ropopochodnych oraz sprzątnięciu pozostałości po kolizji drogowej. Osoby podróżujące pojazdami nie odniosły obrażeń. W wyniku kolizji zniszczeniu uległ prawy przód Toyoty oraz przód Fiata. Straty poniesione w wyniku zdarzenia oszacowano na 6 tys. zł., natomiast uratowane mienie na 12 tys. zł.

09.05.2017

 • Jeden zastęp PSP i jeden OSP zostały zadysponowane do pożaru samochodu osobowego samochód marki Audi 100 C4 w miejscowości Prucheńsko Małe (gm. Mniszków). Pożar został ugaszony przez właściciela przy pomocy gaśnicy. Dalsze działania podjęte przez strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. W wyniku zaistniałego pożaru spaleniu uległ tył samochodu: zderzak, lampy, klapa bagażnika. Poniesione straty zostały oszacowane na 1 tys. zł., natomiast uratowane mienie na 3 tys. zł. W wyniku zaistniałego zdarzenia nikt nie ucierpiał.
 • Jeden zastęp PSP i jeden OSP zostały zadysponowane do wypompowania wody z zalanej piwnicy w budynku przy ulicy Marii Skłodowskiej – Curie w Opocznie. W wyniku zalania zawilgoceniu uległy ściany piwnicy na wysokości ok 0,5 m. Poniesione straty oszacowano na 500 zł.

10.05.2017

 • W Opocznie na ul. Szewskiej jeden zastęp PSP został zadysponowany do budynku mieszkalnego wielorodzinnego, w którym trzy osoby prawdopodobnie podtruły się tlenkiem węgla. Po przyjeździe strażaków na miejsce osoby poszkodowane tj. kobieta (36 lat) oraz dwoje dzieci (6 i 9 lat) znajdowały się w karetce pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego. Po przebadaniu zaszła konieczność przetransportowania ich do szpitala. Do zadań strażaków należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, dwukrotne wykonanie pomiarów miernikiem wielogazowym oraz przewietrzenie pomieszczeń.
 • W Opocznie na ul. Inowłodzkiej w wyniku niezachowania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym samochód osobowy VW Polo uderzył w słup energetyczny znacznie go uszkadzając. Na miejscu znajdował się patrol Policji zabezpieczający zdarzenie. Działania dwóch zastępów PSP przybyłych na miejsce polegały na sorpcji substancji ropopochodnych oraz sprzątnięciu pozostałości po kolizji. Kierujący pojazdem odmówił udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy. O zaistniałym zdarzeniu poinformowano pogotowie energetyczne. W wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległ słup energetyczny, linie napowietrzne oraz przód samochodu osobowego VW Polo. Poniesione straty oszacowano na 8 tys. zł., natomiast uratowane mienie na 2 tys. zł.
 • W Opocznie na ul. Partyzantów jeden zastęp PSP został zadysponowany do uprzątnięcia jezdni po kolizji drogowej z udziałem dwóch samochodów osobowych marki Suzuki SX 4 i Seat Exeo. W chwili przyjazdu strażaków pojazdy znajdowały się na jezdni blokując dwa pasy ruchu. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach, sorpcji substancji ropopochodnych oraz uprzątnięciu z jezdni pozostałości po kolizji drogowej. W wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległ przód samochodu osobowego Suzuki oraz przód Seata. Straty oszacowano na 15 tys. zł., natomiast uratowane mienie na 40 tys. zł. W wyniku kolizji nikt nie odniósł obrażeń.

11.05.2017

 • Jeden zastęp PSP gasił pożar traw na ul. Łąkowej w Opocznie. W wyniku zaistniałego pożaru spaleniu uległo około 10 arów traw.

12.05.2017

 • Jeden zastęp PSP i dwa OSP usuwały plamę oleju na przejeździe kolejowym w Drzewicy na ul. Kolejowej.
 • Jeden zastęp PSP gasił pożar traw i roślinności w Opocznie na ul. Starzyńskiego.

13.05.2017

 • W miejscowości Strzelce (gm. Mniszków) w wyniku niezachowania zasad bezpieczeństwa podczas manewru wyprzedzania doszło do dachowania samochodu osobowego marki VW Passat. Po przyjeździe na miejsce jednego zastępu PSP i dwóch OSP VW Passat znajdował się na lewym boku w rowie. Natomiast drugi samochód osobowy uczestniczący w zdarzeniu (Skoda Octavia) znajdował się na kołach na poboczu drogi z niewielkimi uszkodzeniami lakieru. Trzy osoby podróżujące VW Passat (dwie kobiety i mężczyzna) po przebadaniu przez Zespół Ratownictwa Medycznego zostały zabrane do szpitala. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w pojeździe VW Passat, postawieniu samochodu na kołach, sorpcji płynów eksploatacyjnych oraz uprzątnięciu jezdni po wypadku. W wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległo nadwozie samochodu VW Passat. Ponadto uszkodzeniu uległ lakier na prawym boku Skody. Poniesione straty oszacowano na 15 tys. zł, natomiast uratowane mienie na 10 tys. zł.
 • W Białaczowie na ul. Sobieńskiej jeden zastęp OSP usuwał gniazdo szerszeni znajdujące się na poddaszu budynku mieszkalnego.
 • W miejscowości Kruszewiec – Kolonia (gm. Opoczno) jeden zastęp PSP został zadysponowany do wypompowania wody z zalanej piwnicy budynku mieszkalnego. Do zalania doszło w wyniku pęknięcia plastikowej rury PCV doprowadzającej wodę do budynku. Straty poniesione w wyniku zdarzenia oszacowano na 500 zł, natomiast uratowane mienie na 5 tys. zł.

14.05.2017

 • W Białaczowie na Placu Wolności doszło do zadymienia w budynku piekarni na skutek pożaru ekogroszku w pomieszczeniu kotłowni w piwnicy. Działania trzech zastępów PSP i trzech OSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu palącego się ekogroszku, przewietrzeniu oraz oddymieniu pomieszczeń piwnic i pomieszczeń na parterze piekarni, wykonaniu pomiarów miernikiem wielogazowym – nie stwierdzono zagrożeń. W wyniku pożaru spaleniu uległo ok. 150 kg ekogroszku oraz odymieniu uległy ściany i sufit pomieszczeń kotłowni. Straty wyceniono na 1 tys. zł, natomiast uratowane mienie na 150 tys. zł.
 • W miejscowości Alfonsów (gm. Paradyż) w wyniku niezachowania zasad bezpieczeństwa ruchu środków transportu doszło do zderzenia motocykla Honda CB 500 z samochodem osobowym Opel Vectra. Po przyjeździe na miejsce jednego zastępu PSP i jednego OSP poszkodowana kobieta podróżująca Oplem znajdowała się w pozycji siedzącej na poboczu drogi, przewrócony motocykl i samochód Opel Vectra na jezdni. Działania jednego zastępu PSP i jednego OSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatora w motocyklu, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej (wsparcie psychiczne, założenie kołnierza ortopedycznego, ułożenie na noszach typu deska, opatrzenie rany lewego kolana), uprzątnięciu z jezdni pozostałości po zdarzeniu. Poszkodowana kobieta po przebadaniu przez Zespół Ratownictwa Medycznego została zabrana do szpitala. W wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległ lewy bok motocykla oraz tylny zderzak samochodu osobowego. Poniesione straty oszacowano na 2 tys. zł., natomiast uratowane mienie na 4 tys. zł.

 

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Przeczytaj również: