Menu
RSS
Uważaj na kieszonkowców

Uważaj na kieszonkowców

  • KPP Opoczno / st. asp. Barbara Stępień

Uważaj na kieszonkowców

Nieuwaga, roztargnienie, brak czasu, to najczęstsze okoliczności w jakich dochodzi do utraty pieniędzy, dokumentów czy telefonów komórkowych. Dla złodzieja to doskonała okazja, by pozbawić nas cennych przedmiotów. Sprawcy stosują różne sposoby dla osiągnięcia swojego celu, często bardzo pomysłowe. Tak też stało się 14 maja, kiedy 37 letnia opocznianka w jednym ze sklepów została okradziona. Łupem kieszonkowca padły nie tylko dokumenty wraz z kartami bankomatowymi, ale także pieniądze i telefon komórkowy.

Złodzieje wykorzystują zatłoczone miejsca naszą nieuwagę, zatem musimy spróbować skutecznie utrudnić przestępcze działania kieszonkowców.

Co możemy zrobić?

1. Staraj się je nosić w miejscu trudno dostępnym lub mało widocznym dla osób trzecich, ale przy sobie np. w kieszeni koszuli, wewnętrznej kieszeni kurtki czy marynarki, w przedniej kieszeni spodni.. Natomiast nie wkładaj telefonu/portfela do tylnej kieszeni spodni, zewnętrznej kieszeni torebki czy plecaka. To zachęca złodziei do jego kradzieży. 

W miejscach zatłoczonych trzymaj zamkniętą torebkę, plecak przed sobą.

2. Jeśli musisz skorzystać z telefonu na ulicy, to staraj się to robić w miejscu, gdzie jest dużo ludzi - spowoduje to, że złodziej będzie się czuł mniej pewnie. Pamiętaj chowając go po rozmowie wskazujesz potencjalnemu złodziejowi, gdzie on jest.

3. Jeśli udajesz się w miejsce, gdzie telefonu/ dokumentów, pieniędzy nie będziesz mógł mieć ciągle przy sobie, jak np. basen, siłownia, fitness klub, szpital, zabiegi rehabilitacyjne, specjalistyczne badania lekarskie, itp. ustal wcześniej czy będzie tam możliwość skorzystania ze schowka lub jest inne zabezpieczenie szatni. Jeśli nie, to rozważ czy dokumenty, gotówka, telefon będą Ci niezbędne.

4. Nie pozostawiaj toreb, saszetek bez nadzoru: w samochodzie w miejscu widocznym (sam przyciągasz włamywacza do swojego auta),w pubie itp.

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Przeczytaj również: