Menu
RSS
Złodzieje i paserzy w rękach policjantów

Złodzieje i paserzy w rękach policjantów

  • KPP Opoczno / st. asp. Barbara Stępień

Złodzieje i paserzy w rękach policjantów

Opoczyńscy kryminalni zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, podejrzanych o kradzieże oraz ich dwóch kompanów, którzy usłyszeli zarzut paserstwa.

Łupem złodziei padły elektronarzędzia oraz motorower z 1974 roku. Łączna suma skradzionych przedmiotów wynosi ponad 7,500 tysiąca złotych. Większość mienia została odzyskana. Do kradzieży różnych elektronarzędzi, motoroweru dochodziło w okresie od 9 do 15 kwietnia 2017 roku w Opocznie na ulicy Wałowej.

Sprawcy z niezamkniętych garaży oraz budynków gospodarczych w sumie wynieśli towar warty ponad 7,500 tysiąca złotych. Już od chwili przyjęcia pierwszego zawiadomienia o kradzieży, opoczyńscy kryminalni sukcesywnie zbierali niezbędne informacje, które w konsekwencji doprowadziły do ustalenia i zatrzymania dwóch opocznian w wieku 18 i 19 lat.

Złodzieje i paserzy w rękach policjantów

Dalsze ustalenia , praca dochodzeniowa policjantów przyczyniła się do zatrzymania kolejnych dwóch osób. Tym razem w ręce mundurowych wpadli 21 i 26 latek, którzy usłyszeli zarzut paserstwa. Okazało się, że złodzieje cześć skradzionych przedmiotów przechowywali u swoich kolegów, a jeden z nich, za kwotę 200 złotych odkupił od zlodzi pilarkę i wkrętarkę. Na szczęście sprawcy szybko zostali ustaleni i skradzione przedmioty trafią do prawowitych właścicieli. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Za oba przestępstwa kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Przeczytaj również: