Menu
RSS
Raport Państwowej Straży Pożarnej (18.04.2017)

Raport Państwowej Straży Pożarnej (18.04.2017)

 • KP PSP Opoczno / bryg. Andrzej Śpiewak

W okresie od 10 do 17 kwietnia 2017 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania tut. komendy interweniowały przy następujących zdarzeniach:

10 kwietnia 2017 roku:

 • W Opocznie na ul. Stefana Starzyńskiego jeden zastęp PSP udzielał pomocy zespołowi ratownictwa medycznego w transporcie osoby poszkodowanej w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego z mieszkania na pierwszym piętrze do karetki.
 • Pomiędzy miejscowościami Radwan (gm. Białaczów) i Zachorzów (gm. Sławno) doszło do pożaru traw na nasypie kolejowym. Działania dwóch zastępów OSP przybyłych na miejsce zdarzenia polegały na zabezpieczeniu miejsca oraz ugaszeniu pożaru. W wyniku zdarzenia spaleniu uległo ok. 3 arów traw na nasypie kolejowym oraz ok. 40 arów traw na nieużytkach (w tym ok. 5 arów młodnika). Przypuszczalną przyczyna powstałego pożaru było zaprószenie ognia.
 • W miejscowości Sołek (gm. Opoczno) doszło do pożaru na nieużytkach rolnych. Działania jednego zastępu PSP i jednego OSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu ok. 10 arów palących się pozostałości roślinnych. Przypuszczalną przyczyna powstałego pożaru było zaprószenie ognia.

11 kwietnia 2017 roku:

 • W miejscowości Brzustówek (gm. Opoczno) w wyniku wad instalacji elektrycznych doszło do pożaru pralki automatycznej w budynku mieszkalnym. Pożar został ugaszony przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej. Po przyjeździe na miejsce jednego zastępu PSP wszyscy mieszkańcy opuścili budynek. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przeprowadzeniu pomiarów miernikiem wielogazowym w pomieszczeniach, przewietrzeniu całego budynku, wykonaniu u mieszkańców pomiaru na zawartości tlenku węgla w wydychanym powietrzu (nie stwierdzono obecności). W wyniku zdarzenia żadna z przebywających w budynku osób nie została poszkodowana. Podczas zaistniałego pożaru spaleniu uległa pralka automatyczna, zniszczeniu uległa instalacja kanalizacyjna w pomieszczeniu oraz elementy wykończeniowe. Poniesione straty wyceniono na 4 tys. zł., natomiast uratowane mienie na 200 tys. zł.

13 kwietnia 2017 roku:

 • W Opocznie na ul. Wyszyńskiego jeden zastęp PSP został zadysponowany do udzielenia pomocy zespołowi ratownictwa medycznego przy otwarciu drzwi do mieszkania, w którym prawdopodobnie znajduje się osoba poszkodowana. W trakcie próby dostania się do mieszkania osoba znajdująca się w środku otworzyła drzwi.
 • W miejscowości Wola Załężna (gm. Opoczno) doszło do pożaru sadzy zalegających w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego. Działania dwóch zastępów PSP przybyłych na miejsce zdarzenia, polegały na wygaszeniu pieca c.o. na paliwo stałe, ugaszeniu palących się sadzy, przewietrzeniu kotłowni i pomieszczeń mieszkalnych budynku oraz wykonaniu pomiarów miernikiem wielogazowym – nie stwierdzono zagrożeń. Wartość uratowanego mienia oszacowano na 150 tys. zł.

15 kwietnia 2017 roku:

 • W miejscowości Skórkowice (gm. Żarnów) w wyniku zaprószenia ognia doszło do pożaru traw na nieużytkach rolnych. Jeden zastęp OSP ugasił pożar, podczas którego spaleniu uległo ok. 40 arów traw.

16 kwietnia 2017 roku:

 • Jeden zastęp PSP i jeden OSP zadysponowano do ugaszenia pożaru traw w miejscowości Radzice Duże (gm. Drzewica). W wyniku pożaru spaleniu uległo ok. 40 arów traw.

17 kwietnia 2017 roku:

 • W miejscowości Petrykozy (gm. Białaczów) prawdopodobnie w wyniku utraty izolacyjności przewodów instalacji elektrycznej doszło do pożaru samochodu osobowego marki Chrysler. Działania jednego zastępu PSP i jednego OSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu palącego się samochodu. W wyniku pożaru spaleniu uległa komora silnika pojazdu oraz przednia konsola
 • W miejscowości Zachorzów Kolonia (gm. Sławno) jeden zastęp PSP i jeden OSP gasiły pożar, w wyniku którego spaleniu uległo ok. 13 arów traw. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było zaprószenie ognia.

 

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Przeczytaj również: