Menu
RSS
Raport Państwowej Straży Pożarnej (12.04.2017)

Raport Państwowej Straży Pożarnej (12.04.2017)

 • KP PSP Opoczno / bryg. Andrzej Śpiewak

W okresie od 3 do 9 kwietnia b.r. jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania tut. komendy interweniowały przy następujących zdarzeniach:

03.04.2017:

 • W Sławnie na ul. Jana Pawła II jeden zastęp PSP i jeden OSP dokonywały sorpcji i neutralizacji substancji ropopochodnej powstałej po kolizji drogowej.
 • Dwa zastępy OSP zostały zadysponowane do pożaru traw na nasypie kolejowym w miejscowości Poświętne. W wyniku pożaru spaleniu uległo ok. 17 arów traw.
 • Dwa zastępy OSP gasiły pożar traw na nieużytkach w miejscowości Radzice Duże (gm. Drzewica). W wyniku pożaru spaleniu uległo ok. 10 arów traw.
 • W miejscowości Radzice Małe (gm. Drzewica)doszło do pożaru sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego. Działania dwóch zastępów PSP i jednego OSP przybyłych na miejsce polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu pieca c.o. na paliwo stałe, ugaszeniu palących się sadzy w kominie, przewietrzeniu pomieszczeń. Wartość uratowanego mienia oszacowano na 300 tys. zł.

04.04.2017:

 • W miejscowości Krasik (gm. Paradyż) w wyniku niezachowania zasad bezpieczeństwa ruchu środków transportu doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Toyota Yaris z autobusem marki Jelcz, w którym podróżowały dzieci wraz z opiekunami. Po dojeździe na miejsce dwóch zastępów PSP i dwóch OSP uzyskano informację, że pasażerowie autobusu przesiedli się do innego autokaru kontynuując podróż. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w samochodzie osobowym, sorpcji i neutralizacji substancji ropopochodnych oraz na uprzątnięciu z jezdni pozostałości po kolizji. W wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał. Na skutek kolizji uszkodzeniu uległ lewy przód w samochodzie osobowym, a także lewy tylny narożnik nadwozia w autobusie. Straty oszacowano na 5 tys. zł., natomiast wartość uratowanego mienia na 7 tys. zł.
 • W miejscowości Zakościele (gm. Drzewica) trzy zastępy PSP i jeden OSP zostały zadysponowane do poszukiwań ukrywającego się siedemnastolatka. Domniemano, iż osoba poszukiwana mogła zostać przysypana w zawalonej ziemiance leśnej. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz przekopaniu zawalonej ziemianki na powierzchni ok. 4m2 oraz na głębokość ok. 2m do warstwy nienaruszonego gruntu. Po przekopaniu nikogo nie odnaleziono.
 • W Opocznie na ul. Partyzantów jeden zastęp PSP usuwał plamę oleju powstałą w wyniku wycieku oleju hydraulicznego w samochodzie ciężarowym.
  - Jeden zastęp PSP został zadysponowany do pożaru traw w miejscowości Józefów (gm. Sławno). W wyniku pożaru spaleniu uległo ok. 40 arów traw na nieużytkach rolnych. Do podobnego zdarzenia doszło w miejscowości Radwan (gm. Białaczów), gdzie jeden zastęp OSP gasił pożar, w wyniku którego spaleniu uległo ok. 30 arów traw. Prawdopodobną przyczyną oby zdarzeń było zaprószenie ognia.
 • Jeden zastęp OSP został zadysponowany do pożaru łąki w miejscowości Żarnów. Działania zastępu polegały na ugaszeniu pożaru przy użyciu tłumic. W wyniku zdarzenia spaleniu uległo ok. 10 arów traw na nieużytkach.

06.04.2017:

 • W Augustowie , gm. Drzewica, w wyniku niezachowania bezpieczeństwa ruchu środków transportu doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki Toyota Avensis i VW Golf III. Po dojeździe na miejsce dwóch zastępów PSP i dwóch OSP osoby biorące udział w zdarzeniu znajdowały się pod opieką służby medycznej (jedna z osób poszkodowanych została przetransportowana do szpitala w Opocznie). Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatorów w pojazdach. Na miejscu pozostał patrol policji w celu prowadzenia dalszych czynności dochodzeniowych. W wyniku zdarzenia zniszczeniu uległ przód Toyoty oraz bok samochodu VW Golf III. Straty wyniosły 8 tys. zł., natomiast uratowano mienie 10 tys. zł.
 • Jeden zastęp OSP usuwał plamę substancji ropopochodnej rozlanej na jezdni w miejscowości Paradyż.
 • W miejscowości Psary, gm. Sławno, jeden zastęp PSP usuwał drzewo i konary powalone na jezdnię.

07.04.2017:

 • W Opocznie na ul. 17 Stycznia w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej doszło do pożaru samochodu osobowego marki Audi A4. W chwili przybycia na miejsce dwóch zastępów PSP pożar samochodu został ugaszony przez właściciela przy użyciu gaśnicy proszkowej. Działania strażaków polegały na odłączeniu akumulatora w pojeździe oraz zakręceniu zaworu butli instalacji LPG. Następstwem pożaru było częściowe spalenie osprzętu silnika. Straty poniesione w wyniku zaistniałego zdarzenia oszacowano na 1 tys. zł., natomiast wartość uratowanego mienia na 5 tys. zł.
 • W Drzewicy na Placu Wolności w wyniku uszkodzenia osprzętu silnika doszło do pożaru w komorze silnika samochodu osobowego. Przed przyjazdem na miejsce zastępu OSP właściciel podjął samodzielną próbę gaszenia pożaru. Działania strażaków przybyłych na miejsce polegały na ugaszeniu pożaru przy użyciu gaśnicy proszkowej. W wyniku pożaru spaleniu uległ pasek klinowy oraz plastikowa obudowa osprzętu silnika. Poniesione straty oszacowano na 500 zł, natomiast uratowane mienie na 8 tys. zł.

09.04.2017:

 • W miejscowości Łysa Góra (gm. Żarnów) w wyniku niezachowania zasad bezpieczeństwa ruchu środków transportu doszło do wypadnięcia z jezdni samochodu osobowego marki Opel Omega. Działania przybyłych zastępów polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu mężczyźnie, w tym: wsparcie psychiczne, założenie kołnierza ortopedycznego, wykonanie opatrunku głowy. Ponadto odłączono akumulator w pojeździe, dokonano sorpcji substancji ropopochodnych oraz uprzątnięto z jezdni pozostałości po wypadku. Osoba poszkodowana po przebadaniu przez przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego została przewiezione do szpitala w Opocznie. W wyniku zdarzenia całkowitemu zniszczeniu uległ samochód osobowy Opel Omega. Poniesione straty oszacowano na 7 tys. zł.

 

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Przeczytaj również: