Menu
RSS
Odpowie za usiłowanie kradzieży z włamaniem

Odpowie za usiłowanie kradzieży z włamaniem

  • KPP Opoczno / st. asp. Barbara Stępień

Odpowie za usiłowanie kradzieży z włamaniem

Dzielnicowi z opoczyńskiej komendy zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który próbował włamać się do trzech zaparkowanych na ulicy Żeromskiego w Opocznie samochodów osobowych. Dzięki szybkiej reakcji policjantów sprawca został zatrzymany. Za to przestępstwo grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 8 kwietnia 2017 roku. Patrol dzielnicowych, na ulicy Żeromskiego w Opocznie, zauważył mężczyznę, który szarpał za klamki zaparkowanych samochodów. Mężczyzna próbował siłą opuścić ich szyby. Dzielnicowi, podejrzewając, że mężczyzna chce popełnić przestępstwo natychmiast podjęli wobec 39 latka interwencję.

Sprawca został zatrzymany. Usłyszał trzy zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem do zaparkowanych samochodów. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. 39 latek podczas usiłowania popełnienia przestępstwa nie zniszczył samochodów i złożył wyjaśnienia w sprawie. Taka postawa podejrzanego pozwoliła na zastosowanie przepisu dotyczącego tzw. wypadku mniejszej wagi.

Za takie zachowanie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

0 # RE: Odpowie za usiłowanie kradzieży z włamaniemEdek 2017-04-12 16:52
Sprawdzał tylko czy właściciel na zapomniał zamknąć. Człowiek chciał pomóc to go aresztowali, co za kraj :/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi

Reklama

Przeczytaj również: