Menu
RSS

Uwaga oszust!

  • KPP Opoczno / st. asp. Barbara Stępień

Uwaga oszust!

Opoczyńscy policjanci jeszcze raz zwracają się z apelem do mieszkańców o zachowanie ostrożności przy kontakcie z obcymi osobami. Zanim wpuścimy nieproszonego gościa do domu upewnijmy się,że jest tym za kogo się podaje.

W ostatnim czasie opoczyńska policja została kilkakrotnie powiadamiana o oszustwach bądź usiłowaniach oszustwa, któych ofiarami padały osoby starsze, samotne. Oszuści wykorzystując empatię osób starszych, podeszły wiek podszywają się pod przedstawicieli różnych instytucji, wzbudzają zaufanie, by następnie okraść swoją ofiarę. Niestety tak się stało w Zarzęcinie, gdzie do domu 71 latka weszła kobieta podająca sie za pracownicę urzędu gminy, która rzekomo miała sprawdzić czy starszy pan otrzymuje wszytskie należne mu świadczenia, wykorzystała nieuwagę gospodarza i ukradła mu 300 złotych.

Apelujemy do mieszkańców, szczególnie osób w podeszłym wieku. Nie wpuszczajmy do domu obcych. Pamiętajmy,że pracownicy urzędów nie odwiedzają mieszkańców pod pozorem sprawdzenia czy pobierają przysługujące im świadczenia. Jeśli niezapowiedziana wizyta wzbudza nasze wątpliwości zawsze możemy poprosić "urzędnika" o okazanie stosownej legitymacji. Poza tym pamiętajmy, jeśli w naszej okolicy nagle pojawia sie obca osoba, która np. wchodzi na teren posesji, próbuje dostać się do domów, podaje się za przedstawiciela np. zakładu energetycznego lub pracownika jakiejś instytucji pomocowej zawsze możemy poprosić o pomoc policję.

Wystarczy zadzwonić i powiedzieć, że w okolicy kręci sie obca osoba, która swoim zachowaniem wzbudza nasz niepokój. Policjanci każde takie zgłoszenie weryfikują.

Najważniejsze jest to, aby nie lekceważyć takich sytuacji.

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Przeczytaj również: