Menu
RSS
Raport PSP (15.02.2017)

Raport PSP (15.02.2017)

  • KP PSP Opoczno / bryg. Andrzej Śpiewak

Raport PSP (15.02.2017)

W okresie od 6 do 12 lutego b.r. jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania tut. komendy interweniowały przy następujących zdarzeniach:

06.02.2017:

  • w Opocznie, na ul. Szpitalnej w budynku wielorodzinnym 1 zastęp PSP brał udział w akcji pomocniczej przy otwarciu drzwi do mieszkania. W mieszkaniu znajdował się straszy mężczyzna. Strażacy dostali się do mieszkania poprzez otwarte okno, następnie od wewnątrz otworzyli drzwi. Strażacy udzielili pomocy poszkodowanemu mężczyźnie, który następnie został zabrany do szpitala.

09.02.2017:

  • w Wójcinie (gm. Paradyż) doszło do kolizji 3 samochodów. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 2 zastępy PSP i 1 OSP. Po dojeździe na miejsce kolizji zastano 2 samochody osobowe oraz 1 samochód ciężarowy blokujące jeden pas ruchu. Działania zastępów polegały na odłączeniu akumulatorów w samochodach, neutralizacji i sorpcji płynów eksploatacyjnych oraz uprzątnięciu ulicy z pozostałości po kolizji. Jeden z osób biorących udział w zdarzeniu (mężczyzna) po przebadaniu został zabrany do szpitala. W wyniku kolizji zniszczeniu uległ tył samochodu osobowego marki Alfa Romeo 159, uszkodzeniu uległ przód oraz tył samochodu osobowego Land Rober Discovery i przód kabiny samochodu ciężarowego marki Volvo FH 12. Łączne straty poniesione podczas kolizji wyniosły 20tys. zł, uratowane mienie wartości 40tys. zł.

10.02.2017:

  • w Ostrowie (gm. Opoczno) w wyniku nieszczelnego przewodu kominowego doszło do pożaru na strychu budynku mieszkalnego. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 3 zastępy PSP. Zadaniem strażaków było ugaszenie palącej się więźby dachowej oraz przewietrzenie pomieszczeń budynku. W wyniku pożaru nadpaleniu uległo ok 2m2 drewnianej konstrukcji dachu (belka, krokiew), łączne straty wyniosły 2tys. zł. dzięki interwencji strażaków wartość uratowana wyniosła 100tys. zł.
  • w Mroczkowie Gościnnym (gm. Opoczno) doszło do zadymienia w budynku mieszkalnym. Zadysponowane 3 zastępy PSP i 1 OSP miały za zadanie wygaszenie pieca C.O. na paliwo stałe, udrożnienie komina przy pomocy szczotki kominiarskiej oraz przewietrzenie pomieszczeń budynku mieszkalnego. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia były zalegające sadze w przewodzie kominowym.
  • w Kruszewcu – Kolonia (gm. Opoczno) doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Na miejsce wypadku zadysponowano 1 zastęp PSP i 1 OSP. Zadaniem strażaków było udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, odłączenie akumulatorów w pojazdach oraz zakręcenie zaworów zbiorników LPG, uprzątnięcie z jezdni pozostałości po wypadku. W wyniku wypadku jedna osoba (kierowca) została zabrana do szpitala w Opocznie. Podczas wypadku zniszczeniu uległ przód samochodu osobowego marki Suzuki Grand Vitara oraz przód samochodu osobowego marki Opel Astra. W wyniku wypadku jedna osoba (kierowca) została zabrana do szpitala w Opocznie. Łączna wartość strat to 10tys. zł, uratowane mienie wartości 24tys. zł. Prawdopodobną przyczyna zderzenia 2 samochodów było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.
  • w Żelazowicach (gm. Białaczów) 1 zastęp PSP pomagał Policji przy oświetleniu terenu zdarzenia dotyczącego śmiertelnego potrącenia pieszego.

11.02.2017:

  • w Dzielnej (gm. Opoczno) 1 zastęp PSP i 1 OSP zajmowały się neutralizacją i sorpcją plamy substancji ropopochodnej na jezdni. Wyciek substancji pochodził z zaparkowanego na poboczu samochodu osobowego.
  • w Białaczowie, na ul. Łąkowej 2 zastępy OSP i 1 PSP brały udział w akcji pomocniczej przy otwarciu drzwi do mieszkania, w którym znajdowała się nieprzytomna kobieta. Strażacy mieli za zadanie udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy starszej kobiecie oraz wykonanie pomiarów miernikiem wielogazowym. Kobieta po przebadaniu została zabrana do szpitala w Opocznie.

 

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Przeczytaj również: