Menu
RSS
Śmiertelne potrącenie w Żelazowicach

Śmiertelne potrącenie w Żelazowicach

  • KPP Opoczno / st. asp. Barbara Stępień

Śmiertelne potrącenie w Żelazowicach

Opoczyńscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, w którym śmierć na miejscu poniósł 72 letni mieszkaniec gminy Żarnów.

Do tragicznego zdarzenia doszło 10 lutego o godzinie 20.45, w miejscowości Żelazowice. Wstępnie mundurowi ustalili,że 33 letni kierowca opla astry najechał na leżącego na ziemi mężczyznę. Niestety mimo trwającej kilkadziesiąt minut reanimacji życia 72 latka nie dało się uratować.

Policjanci jeszcze raz zwracają się z apelem do mieszkańców o ostrożne poruszanie się po drogach. Szczególnie zimą kiedy pobocza są oblodzone . Warto jest także pamiętać, że nasze bezpieczeństwo znacząco może poprawić zakładanie na odzież elementów odblaskowych. I choć przepis nie nakazuje poruszać się w terenie zabudowanym wyposażonym w takie akcesoria, to zdrowy rozsądek podpowiada, by jednak wyposażyć się w jakikolwiek odblask. Szczególnie jeśli mieszkamy w miejscowościach, w których nie ma chodników. Pieszy korzystający z pobocza zawsze naraża się na bezpośrednie niebezpieczeństwo. Dlatego warto jest zwyczajnie być widoczniejszym i w tak prosty sposób ograniczyć ryzyko wypadku.

Kamizelka odblaskowa powoduje,że pieszy czy rowerzysta jest zdecydowanie lepiej widoczny dla kierowcy samochodu. Warto o tym pamiętać i tę wiedzę przezywać najmłodszym.

Oczywiście informacje te dzieciom zawsze przekazują policjanci podczas spotkań profilaktycznych, niemniej jednak wiele w tej kwestii zależy też od samych rodziców.

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

+3 # kontaktArturS 2017-02-14 11:42
Komentarz zablokowany
Hienom żerującym na cudzym nieszczęściu Portal Opoczno.info mówi stanowcze NIE!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # hahaleszek 2017-02-15 11:24
dokladnie, chcecie sie reklamować to zapłaćcie ;p
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Reklama

Przeczytaj również: