Menu
RSS
Ciężko ranny policjant, napastnik postrzelony

Ciężko ranny policjant, napastnik postrzelony

  • Mateusz

Tragiczny finał miała interwencja domowa w Opocznie przy ul. Sienkiewicza. Jeden z interweniujących policjantów został ciężko ranny. 

Ciężko ranny policjant, napastnik postrzelony

29 kwietnia o godzinie 13:25 wpłynęła prośba o interwencję. 61-letnia kobieta zgłosiła konflikt z synem, który był bardzo agresywny i pobudzony. Na miejsce wysłano patrol złożony z dwóch dzielnicowych.

Na miejscu, 35-letni Adam F. zaatakował jednego z policjantów nożem, raniąc go w okolicach pachwiny. Drugi z funkcjonariuszy użył wobec napastnika broni i ranił go w nogę. 

Nóż, którym raniono policjanta fot.: KPP OpocznoRzecznik KPP Opoczno, asp. Barbara Stępień:

Policjant w ciężkim stanie odwieziony został śmigłowcem LPR do szpitala w Łodzi.

Raniony policjant to Michał Chłopek, 30-letni dzielnicowy z dziewięcioletnim stażem. Okoliczności zdarzenia bada policja pod nadzorem prokuratury.

Policja apeluje o oddawanie krwi grupy A Rh+ dla rannego policjanta. Krew można oddać w każdym Punkcie Krwiodawstwa. Podczas oddawania krwi należy zaznaczyć, że jest ona przeznaczona dla Michała Chłopka, który trafił do szpitala im. Kopernika w Łodzi.

Transport rannego policjanta do śmigłowca LPR:

Aktualizacja!
U ranionego policjanta uszkodzeniu uległa tętnica udowa, przez co stracił bardzo dużo krwi. Gdy na miejscu pojawili się ratownicy, był już w tzw. wstrząsie krwotocznym. Jak poinformowała rzeczniczka Szpitala im. Kopernika w Łodzi, funkcjonariusz prosto ze śmigłowca trafił na salę operacyjną. 

Michał Chłopek jest po operacji. Został już wybudzony ze śpiączki. Jego stan określany jest jako stabilny, ale cały czas jego życie jest zagrożone.

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

+12 # Brak szkolenia i znieczulicarozczarowany 2015-04-30 14:21
Pomoc drugiej osobie jest w obowiązku każdego człowieka. Niezależnie czy jest to policjant, strażak czy mechanik samochodowy. Każdy powinien znać podstawy pierwszej pomocy. OPOCZYNSKA POLICJA w ciagu ostatnich lat rzeczywiscie sie zmienila. Nie reaguja na powazne sytuacje. Bylem swiadkiem jak kilka osob bilo jednego goscia. A policja stala za rogiem i czekala w radiowozie az sie rozejda. Ja z kolega zareagowalismy. POLICJANCI szczegolnie Ci "mlodzi , nowi" WOŻĄ sie po mieście. Zatrzymują ludzi z blachych powodow i robia problemy a agresorzy sobie spokojnie zyja w Opocznie.
Co do sytuacji z nożem pewnie ze Policja ma prawo użyć broni ale może też nie jest dostaecznie wyszkolona jak bezpiecznie rozpoczać interwencje...........
Szybkiego powrotu do zdrowia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+16 # Taka PolicjaOpocznianin 2015-05-01 01:19
Masz rację. Problem polega na tym, że 20 lat temu każdy znał dzielnicowego a dzielnicowy mieszkańców. Wiedzieliśmy o sobie sporo. Teraz tylko widać jak policjanci wożą się samochodem po mieście w klimatyzowanym aucie. ONI są policjantami a my grupą roszczeniową, która przeszkadza im w wycieczce po mieście. Nie widać patrolów pieszych. Nóżki bolą. Najzabawniejsze jest to, że jeżdżą samochodami o których możemy pomarzyć. Wszędzie jeżdżą stare trupy ale Policja ma nowe autka. Nic w zamian nie mamy. Mimo, że to auta za nasze pieniądze. Jest spora grupa policjantów, którzy ukończyli Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie po kultowym filmie "Psy" Pasikowskiego bo taka była moda. Jak się tam dostali? Z Opoczna? Ukończyli przed "Szczytnem" różne szkoły a więc nie jedną jakąś super. Mam nadzieję, że to klimat panujący nad Opocznem spowodował, że to Łopocznianie się tam dostawali przez kilka lat. Efekty ich pracy widzimy teraz. Ludzie nie nabijajmy im statystyk. Od jutra zero rozmów przez komórki, obowiązkowa prędkość, zawsze zapięte pasy i O alkoholu za kółkiem. Jak zaczną ich rozliczać za wykrycie sprawców włamań, pobić, itp. to ich statystyki polecą w dół. Niech zaczną myśleć a nie czekają kto im wpadnie w ręce. Mam nadzieję, że zraniony policjant szybko wyzdrowieje. Doświadczenie to bezpieczne społeczeństwo.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-2 # RE: Taka Policjaela 2015-05-01 13:54
20 lat temu policjant miał większe możliwości i każdy drobny przestępca go szanował i się bał a teraz pospolity przestępca ma większe prawa od policjanta, nie ma się co dziwić że skuteczność jest jaka jest, bo z góry idą takie przesłanki, nie ma co więc obwiniać policjantów, skoro na każdym kroku blokują ich procedury
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+5 # szokOpocznianin 2015-05-09 00:58
Jakie procedury ich blokują ? Napisz. Niech oni napiszą poprawnie dyktando z polskiego to się dowiesz, że to nie procedury ale brak intelektu. Brak wiedzy to jest problem. Opoczno jest miastem "zapowietrzonym " lokalnymi układami.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-6 # PolicjaMieszkaniec Opoczna 2015-05-01 12:23
Stary co Ty piszesz. Jak tak Ci się nie podoba praca Policji to może byś się sam przyjął i zaczął pracować. Każdy umie tylko gadać. Dlaczego uważacie, że Policjanci tylko jeżdżą po mieście i nic nie robią. Jak Wam coś się stanie, zginie to do kogo się zgłaszacie. Gdyby nie oni to dopiero byście zobaczyli jak byłoby bezpiecznie w mieście. Każdy niech spojrzy na siebie zamiast zarzekać. Każdy mówi obraźliwe słowa w ich stronę a "gdy trwoga do do Boga". Funkcjonariusz, który mógł stracić życie nie pojechał sobie do tego mieszkania na kawę, tylko na interwencję. Zastanówcie się nad tym co piszecie. Nie pojechał tam dla swojej przyjemności.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+8 # Taka PolicjaOpocznianin 2015-05-06 23:04
A do kogo mam się zgłosić ? Cytuję Twoje wypociny : " Jak Wam coś się stanie, zginie to do kogo się zgłaszacie." Człowieku Policja to instytucja państwowa stworzona min do łapania przestępców. Łaski nie robią. A jak się nie podoba to do roboty. A do Policji to się nie przyjmę bo nie mam znajomości. Chętnie bym pościemniał 15 lat i na emeryturkę. Emeryci w 40 roku życia. Napisz proszę jakie sukcesy macie w wykrywalności włamań w Opocznie względem innych miast. Chłopaku nie ma możliwości zgłaszania przestępstw na podstawie kodeksu karnego do innej instytucji dlatego ludzie zgłaszają na Policję. Zakres waszej wiedzy jest zerowy. Zadam Ci pytanie. Czy mogę pić piwo w centrum miasta? Czy mogę się napić np na placu Kościuszki, przed szpitalem , koło Kościoła? Odpisz a powiem Ci kim Jesteś i jaką masz wiedzę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+7 # RE: PolicjaZołza 2015-05-02 21:58
...pojechał na interwencję bo to jego praca. Nie robi tego za karę tylko za pieniądze. Szkoda człowieka, owszem, ale w takich zawodach jak strażak, policjant, żołnierz czy lekarz to ryzyko powinno być wkalkulowane przez te osoby.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-7 # żenuapastuch 2015-04-30 08:54
ja pierdacze, co trzeba mieć w bani, żeby stać i nagrywać transport rannego śmigłowcem... trzoda...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-7 # ehhhopo 2015-04-30 19:11
Dokładnie!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+6 # Żenua?Silver 2015-04-30 18:48
Cytuję pastuch:
ja pierdacze, co trzeba mieć w bani, żeby stać i nagrywać transport rannego śmigłowcem... trzoda...


A jak można robić zdjęcia? A jak mogą pokazywać takie rzeczy w wiadomościach?

To chyba dobrze, że inny ludzie mogą, dzięki nagraniom, zobaczyć jak wygląda taka akcja. To nie jest nagranie umierającego policjanta, tylko jego przekazanie z karetki do śmigłowca, który niecodziennie ląduje w Opocznie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+15 # niebezpiecznie się robias 2015-04-29 23:00
Opoczno staje się bandyckim miastem. To juz drugi atak nożem w tym roku w mieście.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # co to ma bycco to ma byc 2015-04-29 19:29
Komentarz zablokowany
Jeszcze jeden taki tekst i pójdzie ban!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-13 # buumbuum 2015-04-29 19:02
Ale jaja normalnie z policja. Najpierw sprawa Kulika potem interwencja w małych końskich rodzina pobila policjantów z Opoczna i teraz kolejna porażka a wszystko przez to ze Policjanci z Opoczna strasznie cwaniakuja do ludzi. Dla mnie Zenada!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+25 # RE: Ciężko ranny policjant, napastnik postrzelonyantidotum 2015-04-29 18:59
dzięki Bogu stan policjanta stabilizuje się! miejmy nadzieje ze wyjdzie z tego bo to bardzo dobry człowiek!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # kto go uratowałktos 2015-04-29 18:53
Tegoż policjanta uratował przechodzień który jest w Osp Opoczno i nikt o tym nie mówi tylko mówią ze ten drugi policjant go uratował a to wcale nie prawda
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-5 # RE: kto go uratowałobywatel 2015-04-29 21:17
A czy ma to jakieś znaczenie? Byłoby o czym mówić jakby zrobił to przypadkowy człowiek, a nie strażak, którego to jest poniekąd obowiązkiem...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+5 # Lubię precyzowaćkonkrety 2015-04-30 01:27
Widać dla kogoś ma znaczenie i chciałby być doceniony za taką postawę. Piszesz, że nie ma o kim wspominać bo to strażak i miał obowiązek...a policjant, kolega, partner z pracy to co? Nie miał obowiązku?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-3 # RE: Ciężko ranny policjant, napastnik postrzelonyOT 2015-04-29 18:49
W artykule jest podana zła grupa krwi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-1 # RE: Ciężko ranny policjant, napastnik postrzelonyktos 2015-04-29 18:46
Tegoż policvjanta jeszcze ratowała osoba postronna ktora tamtedy przejezdzala.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # RE: Ciężko ranny policjant, napastnik postrzelonyOpocznianin 2015-04-29 18:36
Potwierdźcie jakiej grupy krwi potrzeba dla tego policjanta. Tu napisane jest, że 0Rh-, a w na stronie Dziennika Łódzkiego, że ARh+.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-3 # RE: Ciężko ranny policjant, napastnik postrzelonyRedakcja 2015-04-29 19:34
Oczywiście A Rh+, wg zaktualizowanej informacji opublikowanej na stronie KPP Opoczno.

Niestety, wcześniej KPP podawała, że 0 Rh-, co było jakąś pomyłką pisarską.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # państwo prawabast 2015-04-29 17:58
Komentarz niezgodny z regulaminem
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-8 # RE: Ciężko ranny policjant, napastnik postrzelonyoooo 2015-04-29 16:47
chodziłem z Adamem do szkoły,dobrze się uczył wzorowy uczeń nie wiem co mu odbiło
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # RE: Ciężko ranny policjant, napastnik postrzelonycharayven 2015-04-29 20:12
Komentarz zablokowany
A co ma do tego nieżyjący członek rodziny napastnika, który jakby na to nie patrzeć, nie może się już bronić?
Proszę wziąć również pod uwagę uczucia pozostałych członków rodziny. Oni jednak cierpią i dokładanie im "do pieca" takimi komentarzami jest tu raczej nie na miejscu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # RE: Ciężko ranny policjant, napastnik postrzelonycharayven 2015-05-01 00:57
Komentarz zablokowany
Czepianie się rodziny sprawcy jest, delikatnie mówiąc, nie na miejscu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+10 # Wzorowyted 2015-04-29 18:49
Tak bardzo wzorowy - Weź prosze Cię! Dożywocie to mało. Jak dla mnie to czyn nie jest do zaakceptowania.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # RE: Ciężko ranny policjant, napastnik postrzelonymonitor 2015-04-29 16:37
Policja powinna mieć o wiele więcej uprawnień niż te podane przez Maniutka. Trzeba ustalić, dlaczego w ogóle dwóch policjantów dopuściło do takiej sytuacji. A interwencja w Małych Końskich? Trzy osoby raniły 9 policjantów, a interweniowało kilkunastu! Policjant użył wtedy paralizatora.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+21 # RE: Ciężko ranny policjant, napastnik postrzelonyManiutek 2015-04-29 16:07
W takich sytuacjach Policja powinna mieć możliwość strzelania bez ostrzeżenia ze skutkiem śmiertelnym. Jeśli ktoś atakuje druga osobę nożem i chce ją pozbawić życia sama powinna się liczyć z tym że je straci. I żadne tłumaczenie że chciała tylko w ten sposób nastraszyć nie powinny być brane pod uwagę.
Co do oddawania krwi jako honorowy dawca ubolewam że tylko w jeden dzień można to zrobić w Opocznie, a do tego czasami jest tylu chętnych że trzeba odejść z kwitkiem.
Może koledzy z Policji będą zabierać chętnych jak sami będą jechać oddać, bądź nasz komenda zorganizuje u siebie zbiórkę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # policjantopocznianin 2015-05-01 16:09
Maniutek zgadzam się z Tobą w 100%. Przepisy powinny w takich sytuacjach zezwalać na strzelanie bez ostrzeżenia i w sposób skuteczny aby więcej tamten człowiek nie mógł wyrządzić innym krzywdy. Powinno to się nazywać 100% resocjalizacji
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # ogarnij siębast 2015-04-29 18:03
Komentarz niezgodny z regulaminem
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # policja w Opocznieświadek zdarzenia 2015-04-30 23:07
Ta sytuacja pokazuje jak duże braki w przeszkoleniu mają opoczyńscy policjanci
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Reklama

Przeczytaj również: