Menu
RSS
Koperta życia w Opocznie

Koperta życia w Opocznie

  • Mateusz

Koperta życia w Opocznie

W Opocznie rusza projekt pod nazwą "Koperta życia", który jest skierowany przede wszystkim do osób starszych i przewlekle chorych.

Koperty życia wprowadzono już w wielu miejscowościach na terenie kraju. W naszym powiecie rozwiązanie to funkcjonuje już w Gminie Drzewica. W Opocznie koperty życia pojawiły się w sierpniu.

Koperta życia to najważniejsze informacje o stanie zdrowia, które mogą być pomocne dla służb medycznych i socjalnych, policji, straży pożarnej i straży miejskiej.

Kartę z informacją o chorobach i przyjmowanych przez daną osobę lekach powinien wypełnić lekarz. Nieodłącznym elementem projektu jest też naklejka, którą powinno się umieścić na lodówce, tak, aby załoga pogotowia wezwana do chorego, wiedziała, że informacje o stanie zdrowia pacjenta znajdują się właśnie w kopercie życia. To znacznie ułatwia udzielenie pomocy, zwłaszcza osobom samotnym.

Zestaw zawiera:

  • naklejkę na lodówkę
  • kartę informacyjną
  • plastikową kopertę

Koperta życia w Opocznie

Kopertę życia można odebrać w siedzibie Niezależnego Bloku Samorządowego, usytuowanym przy pl. Kościuszki 2.

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

+3 # Koperty życiaDarek 2018-08-26 10:54
Super kampania wyborcza Darka. Ratownicy medyczni z FALCK rozdają takie koperty samotnym seniorom już od kilku lat.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # HipokryzjaGuru 2018-08-25 19:36
Koperty życia dla ubogich od bogatego Pana z wielkiego Jeepa. Aż to za bardzo w oczy kole... Prosty lud, ale chyba nie całe społeczeństwo jest takie proste..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Reklama

Przeczytaj również: