Menu
RSS
A czy Ty wiesz, czym oddychasz?

A czy Ty wiesz, czym oddychasz?

  • Mateusz

A czy Ty wiesz, czym oddychasz?

Od wielu lat Opoczno boryka się z zanieczyszczonym powietrzem. Pomimo tego dotychczas nie zainstalowano w naszym mieście żadnego automatycznego czujnika pomiaru jakości powietrza.

Teraz może się to zmienić dzięki akcji Avivy, która chce zainstalować 300 urządzeń typu Airly, dzięki którym można on-line monitorować stan powietrza. Połowa z nich zostanie zainstalowana w miejscowościach gdzie znajdują się stacjonarne punkty Avivy. Ale o 150 możemy zdecydować my.

"Wiem, czym oddycham" to konkurs skierowany do lokalnych społeczności i ich mieszkańców, którzy chcą monitorowac stan jakości powietrza w swojej okolicy.

Zagłosuj i wygraj dla Opoczna czujniki pomiaru jakości powietrza.

Więcej dowiecie się na stronie wiemczymoddycham.pl, gdzie można też zagłosować na punkty, w których znajdą się czujniki.

Jak głosować?

  1. Wejdź na stronę www.wiemczymoddycham.pl
  2. W zakładce "Głosuj na czujnik" znajdź propozycję z terenu Opoczna i wybierz tę, gdzie Twoim zdaniem powinien zostać zainstalowany czujnik jakości powietrza.
  3. Klikając na nią wybierz "Głosuj na lokalizację" i podaj niezbędne do głosowania dane.
  4. Po oddaniu głosu koniecznie potwierdź go, klikając w odnośnik, który otrzymasz na podany podczas głosowania adres e-mail.
    W głosowaniu liczą się wyłącznie potwierdzone głosy.

Pamiętajcie, im więcej punktów na mapie, tym mniej głosów na poszczególne czujniki. Nie głosujemy na miasto, lecz konkretne urządzenie.

Chcesz pomóc w akcji?

Udostępniaj informacje o konkursie wśród znajomych oraz w mediach społecznościowych. Możesz także pobrać plakat i ulotkę, które możesz rozdać lub rozwiesić w swojej okolicy.

Znajdziesz je na stronie www.dwaszesctrzysta.pl

A czy Ty wiesz, czym oddychasz?

 

Możliwość komentowania wygasła.

Komentarze

0 # SmogJanek 2017-12-22 14:54
Po co czujniki, one nie zlikwidują zanieczyszczeni a powietrza. Ta droga jest do nikąd
+6 # SmogA 2017-12-07 09:51
Spójrzcie jeszcze na przejeżdżające przez miasto samochody ciężarowe (w coraz większej ilości), po co nam obwodnica?, gdzie jest policja?! Zanieczyszczeni a z tych aut to też niezły wpływ na jakość powietrza w mieście - a wystarczy trochę chęci i klika nowych znaków.
0 # RE: SmogEdek 2017-12-08 21:55
Proszę zapoznać się z wynikami badań nt. źródeł smogu - Krajowy Ośrodek Bilansowania i Zarządzania Emisjami, a dopiero potem przyczepiać się samochodów. Jeśli tak Panu/Pani przeszkadzają auta ciężarowe to dobrze - od jutra do marketów nie dowieziemy dostaw towaru, poczta i kurierzy nie dowiozą przesyłek, a wyprodukowane na terenie miasta produkty nie wyjadą do klienta.
0 # RE: A czy Ty wiesz, czym oddychasz?Opocznianin30 2017-12-07 08:13
Komentarz niezgodny z regulaminem - odnośnik do strony zewnętrznej.
+11 # smogzigik 2017-12-05 20:54
Czy wladza Opoczna wie ze jestesmy drugim najbardziej skazonym miastem w Polsce? Co robia w tym zakresie? Czujniki nie zlikwiduja smogu. Wstyd.
+26 # czy burmistrz i starostakmn 2017-12-01 15:14
czy panowie obaj opracowali program wspierania mieszkańców miasta i gminy i gmin ościennych w procesach: podłączania do miejskiej ciepłowniczej sieci, budowy linii gazowych na każdej ulicy w stolicy powiatu, czy będa dotacje do zamiany ogrzewania na gazowe (poprzednia pula była skromna i terminy szybkie)? czy może kolejny pomnik wyremontujemy i rozpierdzielimy kolejną ulice na rok?
+16 # smogxyz 2017-11-28 17:50
W Opocznie bez czujnika widać jak jest a zwłaszcza na skale i co z tym ma zamiar zrobić WŁADZA najlepiej nie robić sobie problemu i "nie widzieć" rzeczywistości.
+9 # głosowanieKuba 2017-11-27 19:44
na dzień dzisiejszy żeby otrzymać czujnik wystarczą 22 głosy! do dzieła! głosowanie zajmuje 3 minuty!
+11 # Głos oddany!A.Z. 2017-11-27 09:07
Głos oddany. Mam nadzieję, że coś z tego wyjdzie!

Reklama

Przeczytaj również: