Menu
RSS
Nocna i świąteczna opieka zdrowotna w szpitalu

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna w szpitalu

  • Mateusz

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna w szpitalu

Od 1 października 2017 roku nocna i świąteczna opieka zdrowotna świadczona będzie przez Szpital Powiatowy im. E. Biernackiego w Opocznie.

W związku z wejściem w życie od 1 października systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia, czyli sieci szpitali, zmieni się sposób organizacji nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w województwie łódzkim.

Z końcem września umowę z ŁOW NFZ i opiekę nad pacjentami zakończy Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej VITA-MED s.c., a nocną i świąteczną opiekę zdrowotną świadczyć będzie Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital Powiatowy w Opocznie przy ul. Partyzantów 30.

Od 1 października nocnej pomocy udzielą poradnie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej zorganizowane przez szpitale, które są w sieci szpitali. Udzielą pomocy, tak jak dotąd, od poniedziałku do piątku w godzinach od 18:00 do 8:00 dnia następnego oraz całodobowo w soboty, niedziele i inne dni ustawowo wolne od pracy.

Punkty nocnej pomocy będą zorganizowane przy szpitalnych oddziałach ratunkowych i izbach przyjęć w szpitalach, które są w sieci. Pozwoli to skrócenie kolejek w tych miejscach i udzielenie pomocy pacjentom adekwatnej do ich stanu zdrowia. Informacje na temat nocnej pomocy od 1 października znajdują się pod na stronie:
http://www.nfz-lodz.pl/dlapacjentow/aktualnosci/7777-nocna-i-swiateczna-opieka-zdrowotna-w-lodzkiem-od-1-pazdziernika-2017-r

Zasady udzielania nocnej pomocy nie zmieniają się. Pacjent może zgłosić się do dowolnego punktu nocnej pomocy, natomiast jeśli wzywa lekarza lub pielęgniarkę do domu, wzywa ją z punktu nocnej pomocy znajdującego się na terenie obszaru, w którym mieszka.

Ze świadczeń nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej należy korzystać w przypadku nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia, a także w związku z potrzebą zachowania ciągłości leczenia.

W razie nagłego pogorszenia stanu zdrowia, pacjent, bez względu na miejsce zamieszkania, może skorzystać z pomocy w każdej poradni nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, tam, gdzie ma najbliżej. 

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

+2 # Likwidacja a może prywatyzacja szpitalamax 2017-10-20 12:37
Drodzy Opocznianie!
19.10.2017 Rada Społeczna w Opocznie zatwierdziła połączenie
ortopedii z chirurgią,oddzi ału noworodkowego z położnictwem i ginekologią, zmniejszenie łóżek na wewnętrznym BEZ KONSULTACJI Z ORDYNATORAMI.Po mysłodawczynią jest o zgrozo! nowa"pani dyrektor od spraw administracyjny ch z Łodzi".Ta sama, która objechała w TV nasz szpital. A od 01.10.2018 nie ma kuchni i na dniach my pacjenci nie wjedziemy na teren NASZEGO SZPITALA.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # RE: Nocna i świąteczna opieka zdrowotna w szpitaluloki 2017-10-05 08:02
Nowy dyrektor powinien zrobić porzadek z tymi pielęgniareczka mi..wszystkie damy jak by chodziły po wybiegu,a nie były w pracy !!!!! A tak na marginesie to do niedawna dyrektorował pan Marek Ksyta jesli sie nie nadawał,źle pracował to za co dostawał tak wysoka pensję ????!!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # Doktor na SOR z długimi włosamiOpocznianin 2017-10-01 20:08
Jeśli na SOR nadal dyżurować będzie ten facet, który obraża wszystkich doktor z długimi włosami..to nie widzę tego szpitala.człowi ek który chyba minął się z powołaniem...ah a i od kiedy to w szpitalu w gabinecie lekarza na sor można kopcić papierochy panie doktorze?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # doktorwaldek 2017-10-02 13:30
no właśnie jak długo będzie to tolerowane
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+6 # RE: Nocna i świąteczna opieka zdrowotna w szpitaluEdek 2017-09-25 14:54
"przy szpitalnych oddziałach ratunkowych i izbach przyjęć w szpitalach [...] Pozwoli to skrócenie kolejek w tych miejscach ..." Już widzę jak skracają się kolejki. Będą przychodzić na SOR z gorączką, przeziębieniem i czym popadnie. Już teraz czeka się kilka godzin na korytarzu. A i pierwsza rzecz o jaką pytają to rzecz jasna PESEL, nawet jak umierasz na podłodze to musisz podać PESEL bo przecież refundacja jest najważniejsza. A wychodząc z SOR sprawdźcie opis wykonanych czynności. Zmierzą wam ciśnienie a wpiszę USG brzucha i sto innych badań - tak opoczyński szpital wyłudza kasę z NFZ.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Reklama

Przeczytaj również: