Menu
RSS
CMK Opoczno – PLK przygotowują wiadukty do prędkości ponad 200 km/h

CMK Opoczno – PLK przygotowują wiadukty do prędkości ponad 200 km/h

  • PKP Polskie Linie Kolejowe

CMK Opoczno – PLK przygotowują wiadukty do prędkości ponad 200 km/h

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. rozpoczynają modernizację wiaduktu kolejowego nad obwodnicą Opoczna. To jeden z 14 obiektów przeznaczonych do przebudowy na szlaku Idzikowice – Opoczno Płd. Inwestycja za 45 mln zł jest kolejnym krokiem do zwiększenia prędkości pociągów na Centralnej Magistrali Kolejowej. Prace wymagają tymczasowych zmian w organizacji ruchu drogowego. 

4 wiadukty na Centralnej Magistrali Kolejowej (CMK) zostaną zastąpione nowymi konstrukcjami. Rozpoczyna się modernizacja pierwszego obiektu kolejowego położonego nad obwodnicą Opoczna (droga krajowa nr 12). Zakres prac i bezpieczeństwo wymagają zmiany w organizacji ruchu drogowego. Od poniedziałku 25.02.2019 r. na ok. miesiąc z ruchu wyłączona zostanie, przebiegająca pod wiaduktem droga krajowa nr 12. Dla kierowców wyznaczono objazd przez ul. Leśną i Piotrkowską.

CMK Opoczno – PLK przygotowują wiadukty do prędkości ponad 200 km/h

Równolegle w Opocznie przebudowywane będą wiadukty kolejowe: nad ul. Torową; nad linią Łódź Kaliska – Dębica i drogą gruntową; nad ulicą Piotrowską (w ciągu drogi wojewódzkiej). Wykonawca uzgodnił z zarządcami dróg czasową organizację ruchu drogowego pod modernizowanymi obiektami na CMK. Dodatkowe informacje o zmianie organizacji ruchu będą podawane z wyprzedzeniem.

Efektem prac PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. będzie wyższy poziom bezpieczeństwa podróży i szybszy przejazd pociągów z centrum na południe kraju oraz lepsza przepustowość linii. Cztery wiadukty i dziesięć przepustów na szlaku Opoczno Płd. – Idzikowice będzie dostosowanych do przejazdu pociągów z prędkością powyżej 200 km/h (obecnie 160 km/h). Prace będę realizowane przy utrzymaniu ruchu pociągów.

Projekt „Modernizacja 14 obiektów inżynieryjnych wraz z przebudową dróg technologicznych na szlaku Idzikowice - Opoczno Płd.” jest realizowany w ramach zadania „Modernizacja linii kolejowej nr 4 – Centralna Magistrala Kolejowa etap II”. Inwestycja jest finansowana ze środków krajowych. Wartość inwestycji to 45 mln zł netto. Prace realizuje konsorcjum firm INTOP Warszawa Sp. z o.o. i Serso Sp. z o.o.

 

Opoczno Południe: autobusy ułatwią komunikację

Od dnia 24.02 do 10.03.2019 r. na stacji Opoczno Południe będą czynne dwa perony. W tym czasie dla podróżnych będzie wprowadzona komunikacja autobusowa po przyjeździe każdego pociągu, która zapewni skomunikowanie między peronami i parkingami po obydwu stronach linii kolejowej. Informacje są dostępne w gablotach na stacji i będą przekazywane pasażerom za pomocą komunikatów głosowych.

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

0 # RE: CMK Opoczno – PLK przygotowują wiadukty do prędkości ponad 200 km/hZeno 2019-03-05 23:03
Trasa autobusu to ponad 7 km. Gdyby dołożono jeszcze 2 km na dojazd do dworca Opoczno jego jazda byłaby bardziej sensowna
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Reklama

Przeczytaj również: