Menu
RSS
Już niedługo pociągiem bezpośrednio z Drzewicy do Warszawy

Już niedługo pociągiem bezpośrednio z Drzewicy do Warszawy

  • Mateusz

Już niedługo pociągiem bezpośrednio z Drzewicy do Warszawy

9 grudnia 2018 roku w życie wejdzie nowy rozkład pociągów, wg którego w przyszły poniedziałek możliwe będą bezpośrednie połączenia kolejowe pomiędzy Drzewicą a Warszawą.

Pociąg ma się nazywać Radomiak i z Drzewicy ma odjeżdżać o godz. 6.28. Na dworcu Warszawa Centralna ma być o godz. 7.41.

Radomiak swój bieg będzie zaczynał w Radomiu, skąd wyruszać ma o godzinie 5:55. Kolejnym przystankiem będzie Przysucha (6:19), zaś o 6:28 będzie w Drzewicy, która będzie ostatnim przystankiem przed stolicą.

W Warszawie pociąg zatrzyma się najpierw na dworcu zachodnim (7.36), później centralnym (7.41), by skończyć trasę na dworcu wschodnim (7.51). Będzie to najszybsze połączenie z Drzewicy do Warszawy.

Jak informuje Jolanta Maliszewska z Biura Rzecznika Prasowego „Koleje Mazowieckie – KM” sp. z o.o. na portalu mazopolska.pl: "Linię Warszawa Wschodnia – Radom będzie obsługiwał pociąg Bombardier TRAXX P160 EU47, a więc pociąg piętrowy. Na tej linii przewidziana jest specjalna oferta cenowa, a zatem bilet z Drzewicy do Warszawy będzie kosztował jedyne 8.70 zł. (jest to cena biletu jednorazowego w jedną stronę). Na chwilę obecną mogę zapewnić, że cena ta powinna zostać utrzymana przez cały okres obowiązywania rozkładu jazdy."

Z Warszawy do Drzewicy „Radomiak” ruszy w godzinach popołudniowych z dworca wschodniego o 16:15, z dworca centralnego o 16:31, a dworca zachodniego o 16:36.

Pociąg będzie kursował od poniedziałku do soboty. Nowy rozkład jazdy obowiązywać będzie do marca 2019 roku.

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

0 # RE: Już niedługo pociągiem bezpośrednio z Drzewicy do WarszawyTaki jeden 2018-12-10 21:34
Może warto by wspomnieć, iż w nowym rozkładzie nie jest przewidziany pociąg, który o godz 16 22 odjeżdżał z Dworca Centralnego w Warszawie i pokonywał odcinek do Opoczna w ok. godzinę. Zamiast tego mamy za to pociąg, który startuje o 17 30 i dojeżdża do Opoczna w czasie... 1 godz 41 min. No chyba, że ktoś woli pojechać sobie ekspresem o 16:48 i zapłacić kilka razy więcej za bilet. Infolinia PKP Intercity nie potrafiła mi wytłumaczyć, skąd tak długi czas przejazdu. Frustrująca to wiadomość dla kogoś, kto dojeżdża do Warszawy do pracy. Ciekaw jestem, czy tak zasłużony dla Opoczna poseł cokolwiek w tej sprawie zrobi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # RE: Już niedługo pociągiem bezpośrednio z Drzewicy do WarszawyDojeżdżający do prac 2018-12-14 18:04
W pociągu EIC Krakus są honorowane bilety okresowe. Ten pociąg ma postój na stacji Opoczno Południe właśnie ze względu na osoby pracujące w Warszawie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # RE: Już niedługo pociągiem bezpośrednio z Drzewicy do Warszawyparafianka 2018-12-10 09:24
Opoczno powinno być dumne i dziękować że są w miescie tacy rodowici opocznianie jak poseł pani Basia pan Tomek bez nich byli byśmy zaściankiem a tak wstajemy dumnie z kolan i o Opocznie jest coraz głośniej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # RE: Już niedługo pociągiem bezpośrednio z Drzewicy do WarszawyPodróżny 2018-12-08 17:04
Czyżby kolejny spektakularny sukces naszego posła Telusa?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # CenaBarbara 2018-12-06 14:35
W innym artykule cena do warszawy ma wynosić ponad 28 zł a cena specjalna 8,70 tylko na odcinku Dzrewica-Radom.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Reklama

Przeczytaj również: