Menu
RSS
Dobre sąsiedztwo w słusznej sprawie. Ceramika Paradyż wyróżniona w „Rankingu Odpowiedzialnych Firm 2018”

Dobre sąsiedztwo w słusznej sprawie. Ceramika Paradyż wyróżniona w „Rankingu Odpowiedzialnych Firm 2018”

  • Grupa Paradyż

Dobre sąsiedztwo w słusznej sprawie. Ceramika Paradyż wyróżniona w „Rankingu Odpowiedzialnych Firm 2018”

W miniony piątek zakończyła się dwunasta edycja Rankingu Odpowiedzialnych Firm. Po raz pierwszy na liście wyróżnionych znalazła się Ceramika Paradyż. Organizatorzy docenili jej działania na rzecz lokalnej społeczności oraz własnych pracowników.

Ranking Odpowiedzialnych Firm to zestawienie spółek działających w Polsce, które są oceniane pod kątem jakości systemu zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu. Ceramika Paradyż pomimo swojego debiutu w rankingu znalazła się na wysokim, dziewiątym miejscu w kategorii firm produkcyjnych. Eksperci docenili autorskie projekty firmy wspierające kulturę i sztukę, opiekę nad młodymi talentami poprzez mecenat nad Łódź Design Festival oraz wszelkie pozostałe działania na rzecz lokalnej społeczności i wolontariatu pracowniczego.

Z Ceramiką Paradyż współpracujemy od wielu lat. Od zawsze możemy liczyć na jej wsparcie – zarówno w wymiarze merytorycznym, jak i finansowym. Obecność w regionie dużej instytucji biznesowej to ogromny zastrzyk i szansa dla organizacji społecznych. Wszędzie tam, gdzie brakuje możliwości wsparcia ze strony samorządów, możemy odwołać się do wsparcia naszego sąsiada. W tym kontekście obecność Ceramiki Paradyż ma kluczowe znaczenie dla sprawnego i proaktywnego funkcjonowania takich instytucji jak nasza” – podkreśla Jadwiga Brajer, wiceprezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Oddział Powiatowy w Tomaszowie Mazowieckim.

Ceramika Paradyż chętnie dzieli się także swoim doświadczeniem i dobrymi praktykami z zakresu CSR, stając się inspiracją i dobrym przykładem do naśladowania dla innych firm z regionu. Pracownicy występują jako eksperci na konferencjach m. in. takich jak międzynarodowa naukowa konferencja CSR Trends poświęcona tematyce rozwoju zrównoważonego. Relacje i współpraca nawiązana w ramach takich spotkań umożliwiają dalszy rozwój i ciągłe doskonalenie podejmowanych aktywności we współpracy z partnerami lokalnymi.

Wyniki Rankingu oraz zakończenie pierwszego półrocza 2018 roku to dobra okazja, by podsumować społeczne aktywności firmy. Kluczowe grupy, do których Ceramika Paradyż kieruje swoje działania to jej pracownicy i lokalna społeczność (mieszkańcy miejscowości sąsiadujących z siedzibą i zakładami produkcyjnymi firmy), ze szczególnym uwzględnieniem najmłodszych. Z myślą o nich, jak co roku w styczniu firma przekazała specjalnie zaprojektowane płytki ceramiczne na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dochód z ich sprzedaży został przeznaczony na wyrównywanie szans w leczeniu noworodków. Tylko w pierwszym półroczu 2018 roku Ceramika Paradyż zrealizowała 19 wydarzeń rekreacyjno-edukacyjnych (m.in.: warsztaty ceramiczne, wspólne wyjście na łyżwy i wydarzenia sportowe z udziałem dzieci ze świetlic środowiskowych i domów dziecka oraz dzieci pracowników), w których wzięło udział łącznie blisko 300 dzieci. W organizację wspomnianych akcji zaangażowało się 50 wolontariuszy – pracowników firmy. Ceramika Paradyż aktywnie uczestniczy również w życiu lokalnej społeczności powiatów tomaszowskiego i opoczyńskiego wspierając m.in. wydarzenia państwowe i kulturalne.

Ceramika Paradyż jest jednym z największych przedsiębiorstw w województwie łódzkim. To duża odpowiedzialność i zobowiązanie, by poza podstawową działalnością wpływać na poprawę jakości życia pracowników i mieszkańców regionu. Dlatego jako dobry sąsiad staramy się odpowiadać na potrzeby lokalnych instytucji i pomagać w obszarach, w których często brakuje narzędzi i środków. Przez lata działalności w naturalny sposób staliśmy się swego rodzaju mecenasem, który nie tylko z chęcią pomaga, ale sam organizuje liczne autorskie wydarzenia” – podkreśla Teresa Aldea, Specjalistka ds. CSR Ceramiki Paradyż.

Ceramika Paradyż aktywnie wspiera organizacje pożytku publicznego. Przekazane im płytki ceramiczne tylko w pierwszym półroczu 2018 roku można już liczyć w tysiącach metrów kwadratowych. Połowa wszystkich przekazanych produktów trafiła do organizacji pomagającym dzieciom m.in.: UNICEF, Centrum Pozytywnej Energii czy ZSP nr 9 w Bełchatowie. Na uwagę zasługuje także niecodzienny projekt restauracji, której wnętrze zostało urządzone dzięki wsparciu w postaci produktów Ceramiki Paradyż. Unikalny charakter miejsca polega na przestrzeni urządzonej w całkowitej ciemności, gdzie obsługują gości wyłącznie niewidomi kelnerzy.

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Przeczytaj również: