Menu
RSS
Pieniądze dla szpitala

Pieniądze dla szpitala

  • Mateusz

Pieniądze dla szpitala

Szpital Powiatowy w Opocznie otrzyma 1.9 miliona złotych. Pieniądze te przeznaczone będą na doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i budowę lądowiska dla śmigłowców ratunkowych. 13 listopada 2017 roku dyrektor Szpitala Powiatowego im. Edmunda Biernackiego w Opocznie Piotr Misiak podpisał umowę z Wiceministrem Zdrowia Markiem Tombarkiewiczem.

Opoczyński szpital zakupi nowoczesny sprzęt w przyszłym roku. W 2018 powstanie również lądowisko dla śmigłowców ratunkowych, które usytuowane będzie przy obwodnicy Opoczna, nieopodal węzła Januszewice. Działkę, która została pozytywnie zweryfikowana przez lotniczych ekspertów, nieodpłatnie przekazała Agencja Nieruchomości Rolnych jeszcze w 2014 roku.

Lądowisko dla śmigłowców ratunkowych jest niezbędnym elementem dla istnienia SOR, o czym mówi ustawa z 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym (Dz. U. Nr 191, poz.1410, z póżn. zm.) oraz Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 3 listopada 2011 r. w sprawie szpitalnego oddziału ratunkowego (Dz. U. 2013.757 ze zm.)

Projekt pod tytułem: „Budowa całodobowego lądowiska dla śmigłowców ratunkowych LPR wraz z infrastrukturą oraz doposażeniem SOR-u dla SP ZOZ Szpitala Powiatowego im. E. Biernackiego w Opocznie” będzie realizowany już w przyszłym roku i pochłonie 2 518 470 zł i będzie realizowane w ramach Programu operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, z czego 1 942 378 zł pokryje Ministerstwo Zdrowia.

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

-2 # RE: Pieniądze dla szpitalapodo 2017-12-15 11:26
Czy w tym opocznie ktoś myśli ? Ile czasu będzie potrzebowała karetka na dojechanie ?
Już nie ma w bliższej okolicy kawałka placu?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # sukces czy uniknięcie porażki?wera 2017-11-26 18:54
a to nie jest tak, że gdyby nie pozyskali środków i nie wybudowali lądowiska, to straciliby szpitalny oddział ratunkowy? świta chwali się sukcesem, że w Opocznie powstanie lądowisko. a czy to nie jest przypadkiem ucieczka spod topora? co by było gdyby najbliższy SOR był w końskich czy tomaszowie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Reklama

Przeczytaj również: