Menu
RSS
Ponad 8 tysięcy decyzji emerytalnych w łódzkim

Ponad 8 tysięcy decyzji emerytalnych w łódzkim

  • Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Ponad 8 tysięcy decyzji emerytalnych w łódzkim

Już 8,3 tys. decyzji emerytalnych wydał ZUS w województwie łódzkim, na 19 tys. złożonych wniosków o emeryturę od obniżonego wieku emerytalnego. W sumie więc oddziały ZUS na terenie województwa od 2 do 13 października rozpatrzyły już ok. 44 proc. wniosków.

Wprowadzenie zmian w ustawie polegającej na obniżeniu wieku emerytalnego spowodowało zwiększony wpływ wniosków emerytalnych do ZUS. Szacuje się, że w całym kraju w związku ze zmianą ustawy emerytalnej w ostatnim kwartale 2017 r., dodatkowo wpłynąć może ponad 330 tys. wniosków o emeryturę. Do 13 października wpłynęło ich ponad 257 tys. co stanowi prawie78 proc. przewidywanego wpływu.
W województwie łódzkim od 1 września do 16 października wpłynęło ok. 19 tys. wniosków o emeryturę od obniżonego wieku emerytalnego. Uprawnionych do emerytury od obniżonego wieku emerytalnego w ostatnim kwartale tego roku na terenie województwa jest ok. 38 tys. osób. Można więc przyjąć,

że ok. 50 procent uprawnionych złożyło już wnioski. Przy czym szacowano, że spośród wszystkich uprawnionych, wniosek o emeryturę złoży ok. 33 tys. osób. Opierając się na szacunkowej liczbie osób, które mogłyby złożyć wniosek, można przyjąć, że tych wniosków złożono już 57 procent.
W dniach od 2 do 13 października, Oddziały ZUS na terenie województwa łódzkiego, wydały w sumie ok. 8,3 tys. decyzji przyznających emerytury.
Przeciętna wysokość emerytury w województwie łódzkim dla kobiet wynosi – 1626,78 zł. i jest wyższa od przeciętnej emerytury dla kobiet w kraju, która wynosi – 1560, 17 zł. Przeciętna wysokość emerytury dla mężczyzn w łódzkim wynosi 2641,62 zł. i jest niższa niż przeciętna emerytura krajowa dla mężczyzn, która wynosi 2782,81 zł.

O emeryturę w całym województwie wystąpiło więcej kobiet niż mężczyzn. Różnica wynosiła 248 osób.

Dane dla Oddziału ZUS w Tomaszowie Mazowieckim:

  • Wpływ wniosków o emeryturę od obniżonego wieku emerytalnego od 1 września do 16 października – 4970.
  • Liczba decyzji emerytalnych wydanych od 2 do 13 października - 2429.
  • Przeciętna wysokość emerytury dla kobiet – 1541,73 zł.
  • Przeciętna wysokość emerytury dla mężczyzn – 2635,88.
  • Zawieszona wypłata świadczeń – 278 kobiety i 182 mężczyźni. (Zawieszenie wypłaty świadczenia ma związek z kontynuowaniem zatrudnienia i brakiem złożenia Świadectwa Pracy, potwierdzającego rozwiązanie stosunku pracy).

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Przeczytaj również: