Menu
RSS
Opoczno Południe. Umowa na drugi peron podpisana

Opoczno Południe. Umowa na drugi peron podpisana

  • Mateusz

Opoczno Południe. Umowa na drugi peron podpisana

PKP Polskie Linie Kolejowe podpisała umowę na rozbudowę stacji Opoczno Południe. Porr Polska Construction ma wykonać nowy peron oraz dodatkowe prace za kwotę 55 milionów złotych. 

W ramach umowy wybudowany zostanie drugi, 300 metrowy peron wyposażony w wiaty, ławki, tablice informacyjne, funkcjonalne oświetlenie oraz antypoślizgową nawierzchnię. Zgodnie ze standardami, będzie również dostosowany do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Komunikację między peronami i dojście na parkingi zapewni przejście podziemne.

Inwestycja obejmie także wymianę torów, i sieci trakcyjnej. Nowa infrastruktura zwiększy poziom bezpieczeństwa i pozwoli na usprawnienie przejazdu i poprawienie przepustowości stacji, na której bedą mogły zatrzymywać się dwa pociągi. Nowa nastawnia i urządzenia sterowania ruchem pozwolą na przejazd pociągów z prędkością 160 km/h.

Inwestycja realizowana jest w ramach projektu "Modernizacja linii kolejowej nr 4 - Centralna Magistrala Kolejowa etap II". Prace prowadzone będą w formule "projektuj i buduj". Wykonawcą podpisanej umowy za blisko 55 mln zł jest firma Porr Polska Construction. Realizacja prac projektowych i robotów budowlanych zaplanowana jest w latach 2017- 2019.

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

+2 # RE: Opoczno Południe. Umowa na drugi peron podpisanagość 2017-05-18 08:43
Droga Redakcjo, dziękuję za artykuł. Myślałem, że Opoczno Południe to temat tabu na opoczno.info. Ostatni artykuł na ten temat był chyba w listopadzie 2015.. O drugim peronie było wiadomo już conajmniej od stycznia 2017 (wtedy PLK ogłosiła przetarg).
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Reklama

Przeczytaj również: