Menu
RSS
Specjalistki z WFOŚiGW odpowiadały na pytania mieszkańców

Specjalistki z WFOŚiGW odpowiadały na pytania mieszkańców

  • Mateusz

Specjalistki z WFOŚiGW odpowiadały na pytania mieszkańców

Na zaproszenie burmistrza Rafała Kądzieli 7 lutego 2017 r. członkinie Zespołu ds. Funduszy Europejskich i Doradców Energetycznych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi udzielały informacji na temat programów umożliwiających pozyskanie dotacji.

Zastępca burmistrza Anna Zięba zachęcała do skorzystania z możliwości otrzymania wsparcia, które przyczyni się do poprawienia jakości powietrza. Pani Magdalena Jankowska-Kostrzewa omówiła Program Ograniczenia Niskiej Emisji (PONE) przeznaczony dla mieszkańców miasta. Pracownicy urzędu rozpoczęli intensywne działania, w celu przystąpienia do programu. Pani Anna Sicińska udzielała informacji na temat pozostałych możliwości skierowanych do osób fizycznych w celu zdobycia funduszy na m.in.: termomodernizację obiektu, wymianę źródła ciepła, zastosowania odnawialnych źródeł energii.

Urząd Miejski w Opocznie przypomina, że osoby zainteresowane przystąpieniem do PONE proszone są o złożenie dokumentów do Urzędu Miejskiego w Opocznie do dnia 20 lutego 2017 r. Szczegółowych informacji na temat programów realizowanych przez WFOŚiGW w Łodzi udzielają ekspertki pod numerami telefonów 42 663 41 42 oraz 42 663 41 44. Ponadto do dyspozycji mieszkańców znajduje się Inspektor Piotr Telus z Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego Urzędu Miejskiego w Opocznie (44 732 31 34).

 

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

0 # zapachykacper 2017-02-18 18:43
mam piec ekologiczny o sprawosci kotła ok 88% (tak podaje producent i ICHPW), spalam sobie ekologicznie węgiel (trochę szarego dymu podczas rozpalania a potem tylko białawy dymek jak piec już pracuje optymalnie) i cóż z tego. moi sąsiedzi na całej ulicy palą w piecach tzw. kopciuchach, mało tego spalaja węgiel w spalaniu dolnym (co widać po kolorze dymu, który cały czas jest czarny, zarówno podczas rozpalania jak i po godzinie czy dwóch) zamiast w spalaniu górnym. ja wydałem na piec razem z montażem 9 tys zł, moi sąsiedzi wydali po 2-3 tys. i teraz oni maja dostać 30-50% dofinansowania a ja nie bo co mnie było stać?! państwo ma dać?! na wycieczki po chorwacjach, samochody po niemcach, fajki i alkohol kasa jest, a na na piece i termomodernizac je nie ma?! szlag człowieka trafia, że znowu ci co sie starają, pracują, modernizują na kredyt swoje domy są w tyłek kopani a lekkoduchy znowu dostać mają od państwa? a może ta niech państwo im wybuduje nowe domy z nowymi instalacjami? jak nie stac na swój dom to sprzedać iść do bloku i można być eko, a nie żebrać...i oszukiwać resztę społeczeństwa. komuna nadal trwa tylko zmieniła formę...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # znacie cenę?Sprzedawcy marzeń 2017-02-08 19:32
Widać, że najbardziej zainteresowani Ci, których na taką zmianę nie stać. Minimalny koszt np. pompy ciepła, to ok. 40-50 tys., dotacji będzie ok. 15 tys., skąd 35 tys. Kawka była dobrym programem bo było do 75% dofinansowania, ale zanim nasi urzędnicy zdążyli się zabrać za temat, to było już po kasie, czekam aż gmina dołoży jeszcze przynajmniej 30%, to pomyślę o wymianie mojego kopciucha, a tak trujcie się, mnie już niewiele zostało, a dzieci zagranicą, oddychają świeżym powietrzem, bo zachodnim państwom nie szkoda pieniędzy na ekologię.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # słabe podejścietylko daj daj i daj 2017-02-11 19:31
Najlepiej kopcić bo nie wymieniają"mi" w " moim własnym" domu pieca za publiczne pieniądze...Co z chore podejście...to proszę czekać aż wprowadzą zapis ze wymienią za kasę z budżetu...a jak na razie pakuj dalej gumowce rób zasłonę dymną na pól gminy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # socjal über alestylko daj,daj i daj. 2017-02-12 12:00
Co za ludzie...minusu ją za to, że nie dostaną socjalu...Homo sovieticus w pełnej krasie..."kasę daj...za mnie myśl...bo sobie w życiu nie poradzę" Dom masz jeden z drugim, stać Cię na niego? Jak nie to sprzedaj i przeprowadź się...a jak tak to kupuj wyposażenie do tego domu za własną kasę a nie za moja z socjalu...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Reklama

Przeczytaj również: