Menu
RSS
Gmina Opoczno wygrała w NSA

Gmina Opoczno wygrała w NSA

  • Mateusz

Naczelny Sąd Administracyjny odrzucił skargę kasacyjną Zarządu Województwa Łódzkiego w sprawie zwrotu części dotacji udzielonej na realizację projektu pod nazwą "Budowa zintegrowanego systemu bezpieczeństwa gminy Opoczno".

Gmina Opoczno wygrała w NSA

W projekcie „Budowa zintegrowanego systemu bezpieczeństwa Gminy Opoczno” zarzuty dotyczyły ograniczenia podwykonawstwa w realizacji części zamówienia, na kwotę 52 340,82 zł oraz braku publikacji ogłoszenia o zamówieniu o wartości poniżej 14 tys. Euro na kwotę 2 908,68 zł. Zarząd Województwa Łódzkiego zażądał od Gminy Opoczno zwrotu 55 246,50 zł wraz z odsetkami ustawowymi.

Zaskarżona decyzja Zarządu trafiła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, gdzie przyznano rację Gminie. Zarząd Województwa, nie zgadzając się z werdyktem, wniósł skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Na rozstrzygnięcie NSA czekają jeszcze skargi dotyczące dwóch kolejnych projektów realizowanych z udziałem środków unijnych tj.: „Budowa Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów w Różannie wraz z zamknięciem i rekultywacją składowiska” oraz ”Przebudowa patio wraz z termomodernizacją Miejskiego Domu Kultury w Opocznie”. Łączna kwota ewentualnego zwrotu wynosi 2 276 398,31 zł + odsetki ustawowe.

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

-1 # RE: Gmina Opoczno wygrała w NSAObserwatorka 2015-05-06 20:07
No to spijamy "śmietankę" po poprzedniej pożal się Boże władzy! Zastanawia mnie czy sprzedaż niektórych gruntów w Opocznie rozstrzygneła się legalnie na podstawie ogłoszonego przetargu czy też nie. Mam nadzieję,że wszyskie wątpliwości zostaną rozwiane.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Reklama

Przeczytaj również: