Menu
RSS
Pokochaj Pluszowego Misia – on przyjacielem dzieci jest

Pokochaj Pluszowego Misia – on przyjacielem dzieci jest

  • Elżbieta Wiktorowicz

Pokochaj Pluszowego Misia – on przyjacielem dzieci jest

25 listopada, dzieci zwłaszcza w wieku przedszkolnym, obchodzą dzień ukochanego przyjaciela, który często towarzyszy im na tym etapie edukacji - Dzień Pluszowego Misia.

Dzięki niemu, łatwiej jest rodzicom i ich pociechom oraz nauczycielom- to MIŚ pociesza, gdy dziecko tęskni za rodzicami lub gdy rano trudno wstać lub obraził się Staś lub Kasia.

W Przedszkolu Nr 8 w Opocznie Dyrektor Małgorzata Buczyńska wraz z nauczycielkami grup integracyjnych Gumisie i Domisie zaprosiła do wspólnej zabawy dzieci z grupy przedszkolnej SOSW Centrum Edukacji i Rozwoju w Opocznie.

Dzieci miały okazję poznać historię pluszowej zabawki. Wspólnie z pluszakami uczestniczyły w zabawach, lepiły z masy solnej, robiły sobie zdjęcia misiowe oraz słuchały piosenek w wykonaniu koleżanek i kolegów z najstarszej grupy przedszkolnej „Muminki”.

Na Misiowej imprezie nie mogło oczywiście zabraknąć misiowych przysmaków, misiowych ciasteczek jak i ciasta misia przygotowanego przez miłą mamę, a do picia zgodnie z dietą misiową świeżo wyciskany sok.

Czy trzeba dużo, by nasze dzieci uczyły się tolerancji, uczynności, wyrozumiałości, wrażliwości? Nie, wystarczy np. miś - niepozorna pluszowa zabawka.

Spotkania tego typu to nie tylko świetna zabawa ale przede wszystkim integracja dzieci niepełnosprawnych i zdrowych jak też zdrowych i niepełnosprawnych.

Wszystko zaczęło się ponad 100 lat temu, kiedy to na polowaniu myśliwi zastrzelili niedźwiedzicę i został mały miś…

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Przeczytaj również: