Menu
RSS
Pierwszy etap Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” już za nami

Pierwszy etap Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” już za nami

  • Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Pierwszy etap Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” już za nami

Prawie 3 tys. uczniów z 55 szkół ponadgimnazjalnych w województwie łódzkim przystąpiło w poniedziałek do pierwszego etapu Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

Najwięcej szkół (22) zgłosiło się z terenu działania II Oddziału ZUS w Łodzi, natomiast najwięcej uczniów bo 1221 przystąpiło do Olimpiady w szkołach z terenu działania Oddziału ZUS w Tomaszowie Mazowieckim.

W całym kraju z testem w pierwszym etapie Olimpiady zmierzyło się blisko 29 tys. uczniów, tj. o 5 tys. więcej niż w ubiegłym roku.

Olimpiada jest zwieńczeniem „Lekcji z ZUS”, projektu edukacyjnego, który ma na celu przybliżyć tematykę ubezpieczeń społecznych uczniom szkół ponadgimnazjalnych. W etapie szkolnym uczniowie musieli odpowiedzieć na 20 pytań jednokrotnego wyboru. Komitety szkolne wyłonią troje najlepszych uczniów z danej szkoły. Komitety wojewódzkie zakwalifikują 20 najlepszych szkół z województwa do drugiego etapu, który odbędzie się 16 marca. Najlepszy zespół będzie reprezentował swoje województwo w finale Olimpiady.

A jest o co walczyć – oprócz nagród rzeczowych, na zwycięzców Olimpiady czekają dodatkowe punktu w rekrutacji na studia lub indeksy na wielu uczelniach w Polsce.

A jaka jest Twoja wiedza o ubezpieczeniach społecznych? Jeśli chcesz to sprawdzić, wejdź na stronę zus.pl, na zakładkę „Edukacja w ZUS” i kliknij „Quiz”. Tam będziesz mógł odpowiedzieć na 10 pytań i ocenić ile sam wiesz na temat ubezpieczeń społecznych. Zapraszamy do zabawy.

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Przeczytaj również: