Menu
RSS
99 rocznica Odzyskania Niepodległości w Szkole Podstawowej w Mroczkowie

99 rocznica Odzyskania Niepodległości w Szkole Podstawowej w Mroczkowie

  • Julita Smolarczyk

99 rocznica Odzyskania Niepodległości w Szkole Podstawowej w Mroczkowie

O uczniach klasy 3 gimnazjum można powiedzieć, że są mistrzami gry na delikatnych strunach ludzkich emocji. 14 listopada podczas prawie godzinnego występu dali popis wspaniałej gry aktorskiej i wokalnej.

Trzecioklasiści przygotowali piękną lekcję historii, upamiętniającą 99 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Zgromadzonej na sali społeczności Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mroczkowie Gościnnym przypomniane zostały ważne daty i wydarzenia z tragicznej historii naszej Ojczyzny, a stopniowo pojawiające się hasła: Odwaga, Poświęcenie, Powstanie Listopadowe, Powstanie Styczniowe, Mazurek Dąbrowskiego, wypełniały biało - czerwoną dekorację, tworząc wspaniałą wystawę.

Na chwilę zadumy na losami Ojczyzny od 1918 roku po dzień dzisiejszy zatrzymaliśmy się, oglądając prezentację multimedialną.

Gromkimi brawami podziękowano Albertowi Turlińskiemu, Wiktorowi Kornacie, Aleksandrze Broli, Łukaszowi Pawlikowi oraz Dobrosławie Nowickiej za recytację wzniosłych wierszy patriotycznych. Niesamowitym talentem muzycznym mogli pochwalić się Julia Białek i Bartek Pałyga, których wykonanie "Tanga na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos" Maryli Rodowicz zapierało dech w piersiach.

Lekcja historii zakończyła się "Snem o Victorii" w brawurowym wykonaniu Wiktorii Stępień. Dyrektor Małgorzata Kałużyńska podziękowała młodzieży oraz Urszuli Sałaj i Edycie Madej za przygotowanie tak niezwykłej lekcji historii".

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

0 # Mistrzyni...Robi 2017-11-19 01:36
Dla mnie oczywiście mistrzynią jest pani w szarej spódnicy. Przebudowana...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Reklama

Przeczytaj również: