Menu
RSS
Ewakuacja w Szkole Podstawowej w Ogonowicach

Ewakuacja w Szkole Podstawowej w Ogonowicach

  • SP w Ogonowicach

Ewakuacja w Szkole Podstawowej w Ogonowicach26 października w Szkole Podstawowej w Ogonowicach odbyła się próbna ewakuacja. Ćwiczeniami kierowali opoczyńscy strażacy.

Bardzo ważnym obowiązkiem szkoły jest zapewnienie uczniom i pracownikom optymalnego bezpieczeństwa. Wszyscy uczniowie, nauczyciele i pozostali pracownicy szkoły powinni znać procedury zachowania w razie zagrożenia.

Aby przygotować ich do właściwego postępowania w niebezpiecznej sytuacji, 26 października w Szkole Podstawowej w Ogonowicach zorganizowana została próbna ewakuacja.

Kilka minut po godzinie 12 rozległ się alarmowy sygnał dzwonka. Nauczyciele, zgodnie z procedurami dotyczącymi zachowania się w przypadku pożaru, wyprowadzili uczniów drogami ewakuacyjnymi do punktu zbiórki, którym jest boisko szkolne. Na boisku nauczyciele złożyli meldunek strażakom, którzy prowadzili ewakuację. 

Wszyscy uczniowie bezpiecznie opuścili budynek. Ewakuacja przebiegała sprawnie i bez paniki.

Po przeprowadzeniu kontroli budynku uczniowie wrócili na lekcje. 

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Przeczytaj również: