Menu
RSS
Pożar w szkole

Pożar w szkole

  • J. Smolarczyk

Pożar w szkole

W piątek 29 września w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mroczkowie Gościnnym wybuchł pożar. Bardzo szybko przyjechała Straż Pożarna z Kraszkowa i zlokalizowała źródło ognia, którym była patelnia elektryczna znajdująca się na kuchni.

W trakcie przeszukania okazało się, że uczennica klasy III Gimnazjum zasłabła i nie opuściła budynku szkoły. Strażacy wyprowadzili poszkodowaną i udzielili jej pierwszej pomocy przedmedycznej. Przed szkołą zgromadzili się uczniowie, którzy w pośpiechu opuszczali zagrożone miejsce.

Okazało się, że były to tylko ćwiczenia. Próbna ewakuacja przeprowadzona przy udziale Straży Miejskiej na czele z komendantem Tadeuszem Brolą i zaprzyjaźnionymi strażakami z OSP w Kraszkowie.
Pogadanka o bezpieczeństwie, a następnie konkursy i kurs pierwszej pomocy uspokoiły napiętą atmosferę. Wspaniała pogoda i liczne nagrody ufundowane przez komendanta były powodem do radości uczniów. Pani dyrektor Małgorzata Kałużyńska podziękowała wszystkim za sprawne przeprowadzenie akcji i pomoc.

Warto dodać, że od kilku lat nasza szkoła współpracuje z OSP w Kraszkowie i z panem Tadeuszem Brolą.

 

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Przeczytaj również: