Menu
RSS
Rusza kolejna edycja „Lekcji z ZUS” i „Projektu z ZUS”

Rusza kolejna edycja „Lekcji z ZUS” i „Projektu z ZUS”

  • Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Rusza kolejna edycja „Lekcji z ZUS” i „Projektu z ZUS”

Oddziały ZUS w województwie łódzkim zapraszają gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne do udziału w obu projektach.

W ubiegłym roku szkolnym (2016/2017) w olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” - wieńczącej projekt „Lekcji z ZUS” uczestniczyło ponad 900 szkół i 46.700 uczniów szkół ponadgimnazjalnych, w tym na terenie woj. łódzkiego ok. 50 szkół i 2.200 uczniów. Najlepszymi w regionie okazały się przedstawicielki II Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego w Tomaszowie Mazowieckim. Uczennice: Aleksandra Tulin, Blanka Kolanko i Julia Kwarciana, reprezentowały województwo łódzkie w Warszawie, na etapie centralnym, zajmując IV miejsce w rywalizacji.

Lekcje z ZUS to program edukacyjny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Dzięki niemu uczniowie mogą poznać zagadnienia związane z ubezpieczeniami społecznymi, które są niezbędne do podjęcia wielu ważnych decyzji dotyczących m.in. życia zawodowego. W ramach 4 lekcji uczniowie dowiedzą się po co się ubezpieczamy, jakie świadczenia można otrzymać jeśli jesteśmy ubezpieczeni, od czego zależy wysokość emerytury oraz jak prowadzić firmę i opłacać składki.

Rusza kolejna edycja „Lekcji z ZUS” i „Projektu z ZUS”

Specjalnie na potrzeby Lekcji z ZUS, we współpracy z doświadczonym metodykiem, ZUS opracował materiały dydaktyczne. Są wśród nich np. scenariusze lekcji zgodnie z którymi nauczyciele będą mogli prowadzić lekcje, zeszyty dla uczniów i nauczycieli oraz atrakcyjne multimedia do wykorzystania w klasie. ZUS zaprasza także nauczycieli na bezpłatne szkolenia. W każdym oddziale ZUS znajduje się koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji, który pomoże przeprowadzić lekcje o ubezpieczeniach społecznych. Ukoronowaniem Lekcji z ZUS jest zgłoszenie uczniów do udziału w olimpiadzie pn. Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych. Na laureatów czekają indeksy i dodatkowe punkty w rekrutacjach na wybrane uczelnie oraz nagrody w postaci laptopów, tabletów i innych. Zgłoszenia dokonują nauczyciele, którzy przeprowadzili lekcje.

Projekt z ZUS kierowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Po przeprowadzeniu przez nauczyciela jednej lekcji na temat ubezpieczeń społecznych, uczniowie mogą wykonać projekt edukacyjny, który wyjaśni, dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne. Projekt może mieć formę filmu, plakatu, komiksu lub prezentacji multimedialnej. Najlepsze prace ZUS opublikuje na stronie www.zus.pl/edukacja. Na tej stronie można znaleźć więcej informacji o projektach oraz olimpiadzie. Tu także można znaleźć dane kontaktowe do koordynatorów ds. komunikacji społecznej i edukacji.

W sprawie udziału w projektach można kontaktować się z następującymi osobami:

  • I Oddział ZUS w Łodzi – Justyna Kaja; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; tel. 42 638 22 28
  • II Oddział ZUS w Łodzi - Katarzyna Mołas; katarzyna.molas; tel. 43 823 32 63
  • Oddział ZUS w Tomaszowie Mazowieckim – Marta Markun; tel. 44 726 36 00 wew. 518.

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Przeczytaj również: