Menu
RSS
Wycieczka uczniów Centrum Edukacji i Rozwoju do Krakowa

Wycieczka uczniów Centrum Edukacji i Rozwoju do Krakowa

  • Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy "Centrum Edukacji i Rozwoju"

Wycieczka uczniów Centrum Edukacji i Rozwoju do Krakowa

17 maja 2017 roku grupa 18 uczniów wraz z 3 nauczycielami i pielęgniarką szkolną ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego ,,Centrum Edukacji i Rozwoju” w Opocznie wyjechała na wycieczkę integracyjną do Krakowa.

Po przyjeździe na miejsce, grupa udała się do Bramy Floriańskiej i Barbakanu, skąd przebyła tzw. drogę królewską, którą wjeżdżał król i jego goście – ul. Floriańską przez Rynek Główny i ul. Grodzką na Wawel.

W Rynku grupa zwiedziła Bazylikę Mariacką i uczestniczyła w otwarciu Ołtarza Wita Stwosza. W Sukiennicach uczniowie zakupili pamiątki, po czym udali się na Wawel, po drodze podziwiając krakowskie kamieniczki i fasadę barokowego kościoła Św Piotra i Pawła. Na Wawelu przez Smoczą Jamę wycieczka przeszła na brzeg Wisły, gdzie smok przywitał ich ziejąc ogniem, co sprawiło dużo radości.

Wycieczka uczniów Centrum Edukacji i Rozwoju do Krakowa

Po obiedzie uczestnicy zwiedzali katedrę wawelską, gdzie mogli zobaczyć Dzwon Zygmunt, groby królewskie i Muzeum Katedralne oraz dziedziniec arkadowy zamku królewskiego na Wawelu.

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Przeczytaj również: