Menu
RSS
Benvenuti w Ósemce

Benvenuti w Ósemce

  • Przedszkole nr 8

Benvenuti w Ósemce

5 kwietnia Przedszkole Nr 8 w Opocznie gościło u siebie grupę młodzieży z Rzymu. Młodzież, która przyjechała z Włoch w ramach wymiany do swoich kolegów i koleżanek z I LO im. S. Żeromskiego w Opocznie, postanowiła odwiedzić również przedszkolaki.

Dzieci, które w pierwszym momencie czuły się onieśmielone barierą językową, szybko znalazły dobry kontakt z gośćmi poprzez wspólną zabawę. Była to okazja do pokazania się na opoczyńską nutę.

Duże wrażenie na gościach wywarły dzieci ubrane w stroje ludowe, polka opoczyńska i piosenki. Z aplauzem przyjęły powitanie przez dzieci w języku włoskim.

Na koniec spotkania Pani Dyrektor Małgorzata Buczyńska kultywując tradycję Baby Wielkanocnej wręczyła gościom upominki związane ze zbliżającymi się świętami.

 

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Reklama

Przeczytaj również: