Menu
RSS
Boksy modułowe do zabezpieczania kontenerów na śmieci

Boksy modułowe do zabezpieczania kontenerów na śmieci

  • Mateusz

Boksy modułowe do zabezpieczania kontenerów na śmieci

Jedna z opoczyńskich wspólnot mieszkaniowych jako pierwsza wybudowała altankę śmietnikową. Jej modułowa konstrukcja pozwala na dowolną jej przebudowę i rozbudowę.

Wspólnota Mieszkaniowa Kopernika 10 w Opocznie wybudowała na swoim terenie modułowy boks do chowania i zabezpieczania kontenerów na śmieci. Pomysł i projekt był działaniem własnym. Boks posiada własne oświetlenie wykonane w technologii fotowoltaicznej oraz wbudowany w konstrukcję trzepak do dywanów.

Modułowość konstrukcji pozwala na dowolną rozbudowę i przebudowę altanki w przypadku dostawienia większej liczby pojemników. Dodatkowo boks można wyposażyć w zadaszenie lub furtę.

Koszt zakupu i montażu został pokryty ze środków własnych Wspólnoty. Całość przedsięwzięcia wykonała firma Krzysztofa Adamczyka z Woli Załężnej.

Można się spodziewać, ze niedługo więcej takich instalacji pojawi się w mieście.

Wymieniona wspólnota wprowadza w życie śmiałe i trafione projekty oraz wprowadza działania, które mają na celu poprawienie warunków mieszkaniowych czy zwiększenie bezpieczeństwa jej mieszkańców. W przeciągu ostatnich lat wspólnota zagospodarowała przestrzeń wokół bloku, którą oświetlają ekologiczne lampy i obserwują kamery monitoringu. Wykonała także nowy, sterowany elektronicznie węzeł ciepłowniczy, który znacznie obniżył koszty użytkowania mieszkań.

 

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

-21 # RE: Boksy modułowe do zabezpieczania kontenerów na śmiecikiler 2019-05-03 13:38
a w nocy odpady komunalne lądują w koszu przy ulicy kopernika11
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+17 # RE: Boksy modułowe do zabezpieczania kontenerów na śmieciLeon 2019-01-31 23:45
Trzeba przyznać ze od dawna odznaczają się pozytywnie od ogółu . Aż miło popatrzeć. Brawo.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+24 # spółdzielnia mieszkaniowaewa 2019-01-27 18:32
W blokach spółdzielczych to są drzwi wejściowe które przemarzają przy większym mrozie bo zaoszczędzono i wstawiono drzwi wewnętrzne . Zarząd spółdzielni nie miał czasu bo brał udział w wyborach Prezesa SM teraz zima i tak od lat a wynagrodzenie w górę i jest już 8500zł brawo za nic nie robienie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-16 # i co jeszcze?Bucefał 2019-01-15 15:30
I ci jeszcze zrobią? Fontannę? Przeginają moim zdanie. Żadna Wspólnota nie ma pieniędzy a oni mają. Skąd? Przez 5 lat porobili więcej niż Spółdzielnia przez 30 lat.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+26 # RE: i co jeszcze?Sceptyk 2019-01-16 08:03
Z czym przeginają? Z tym, że chcą mieszkać w przyzwoitych warunkach i miły m otoczeniu? Mają mądrych ludzi w zarządzie, pieniądze i pomysły, to urządzają jak chcą.

Z tego co wiem, wszystko co zrobili, zrobili za pieniądze zaoszczędzone po rezygnacji z usług spółdzielni. Więc nie pytaj wspólnoty skąd ma pieniądze, tylko gdzie są pieniądze, które Wy płacicie spółdzielni.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-16 # boksyleokadia 2019-01-07 10:03
trzeba mieć terem a wspólnoty mają gdzie tereny bo przy blokach to nie ich a sĘ MĄDRZĄ , TO TYLKO okradanie wspólnot z kasy bo jak nie beda dbać to tez bedzie bałagan a przy smietnikacj\h zawsze jest
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+25 # MożnaSąsiedzi 2019-01-05 22:15
10 to jest Wspólnota mają fajny blok, i pomysły na aranżację niby PRL a można coś ciekawego zrobić jak nie kostka podświetlana to monitoring, ładne ławki to teraz praktyczny ciekawy boks na kontenery szacun dla zarządu i mieszkańców.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+23 # Może ładny ale czy potrzebny?Znajomy 2019-01-04 22:49
Rok czy dwa lata temu urząd miasta polecił aby każda Wspólnota oraz bloki należące do Spółdzielni miały taki lub inny boks. I co? Do tej pory tylko kilka bloków coś takiego ma.Lepsze czy gorsze. Gdzie reszta? A swoją drogą ładny box.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+20 # RE: Boksy modułowe do zabezpieczania kontenerów na śmieciEdek 2019-01-04 20:55
"Można się spodziewać, ze niedługo więcej takich instalacji pojawi się w mieście." A to jest jakiś wymóg czy zarządzenie? W sumie nie głupie, bo tych koszy na każdym rogu naustawiane, często między samochodami na parkingu. Szkoda tylko, że w lato zapachu taka zagroda nie zatrzymuje...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+26 # Można coś fajnego zrobićStefan 2019-01-04 20:03
W tej wspólnocie zawsze coś ciekawego się dzieje niby zwykły blok a może wyglądać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Reklama

Przeczytaj również: