Menu
RSS
Zebrali niemal 20 litrów krwi i nie tylko

Zebrali niemal 20 litrów krwi i nie tylko

  • Mateusz

Zebrali niemal 20 litrów krwi i nie tylko

W sobotę. 18 listopada w Miejskim Domu Kultury w Opocznie odbyła się zbiórka krwi, zorganizowana przez opoczyńskich Honorowych Dawców Krwi. Podczas akcji zbierano także plastikowe korki oraz karmę, koce i zabawki dla zwierząt znajdujących się w schronisku.

Z zarejestrowanych 48 osób krew oddać mogło 44 dawców. Oczywiście i tym razem nie zabrakło osób, które krew oddały po raz pierwszy.

Łącznie zebrano 19.8 litra krwi.

Zbiórce krwi towarzyszyła również akcja „Wkręć się w pomaganie”, podczas której zbierano plastikowe nakrętki, ze sprzedaży których pieniądze będą przeznaczone na przeszczep komórek macierzystych.

Tego dnia udało się także zebrać ponad 100 kilogramów karmy oraz koce i zabawki dla zwierzaków ze schroniska.

Do akcji przyłączyły się opoczyńskie morsy, którym w zorganizowaniu kąpieli pomogli strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej.

Organizatorzy dziękują wszystkim zaangażowanym w akcję a także: Fabryce słodkości Katarzyny Czajki za pyszny tort, Expert - Centrum Kredytowe za gadżety dla aktywnych tego dnia, NestBank - Bełchatów za super gadżety, pizzerii Desperado's za zniżki na pizzę oraz firmie Opoczno I Sp. z o.o. za pamiątkowe płytki.

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Przeczytaj również: