Renowacja obiektów na cmentarzu żołnierzy radzieckich

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Stowarzyszenie „KURSK" rozpoczęło odnawianie obiektów poświęconych żołnierzom Armii Radzieckiej znajdujących się na cmentarzu przy ul. Granicznej w Opocznie. Prace związane z czyszczeniem, odgrzybianiem oraz konserwacją płyt z piaskowca zostaną wykonane bezpłatnie.

W 2008 roku władze Rosji ujawniły precyzyjne dane dotyczące miejsc pochówków żołnierzy. Od tamtego czasu rodziny poszukujące grobów swoich bliskich uzyskały możliwość zlokalizowania mogił. Z prośbą o renowację obiektów na kwaterze żołnierzy radzieckich wystąpiła rodzina mieszkająca w Kaliningradzie, której krewny spoczywa na opoczyńskim cmentarzu.

W środę rozpoczął się pierwszy etap związany z usuwaniem zabrudzeń środkami chemicznymi oraz wodą pod ciśnieniem. W poniedziałek zostanie przeprowadzony drugi etap polegający na pracach konserwacyjnych i impregnacji obiektów.

Stowarzyszenie „KURSK" od wielu lat odnawia na terenie całej Polski miejsca związane z czynem zbrojnym żołnierzy polskich, radzieckich, partyzantów. Dotychczas wyremontowano kilkadziesiąt pomników, cmentarzy, mogił. Przewodniczący stowarzyszenia Jerzy Tyc został uhonorowany m.in. Brązowym Medalem „Za Zasługi dla obronności kraju".

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Dalsze informacje OK Nie zgadzam się