Menu
RSS
Renowacja obiektów na cmentarzu żołnierzy radzieckich

Renowacja obiektów na cmentarzu żołnierzy radzieckich

  • Mateusz

Renowacja obiektów na cmentarzu żołnierzy radzieckich

Stowarzyszenie „KURSK" rozpoczęło odnawianie obiektów poświęconych żołnierzom Armii Radzieckiej znajdujących się na cmentarzu przy ul. Granicznej w Opocznie. Prace związane z czyszczeniem, odgrzybianiem oraz konserwacją płyt z piaskowca zostaną wykonane bezpłatnie.

W 2008 roku władze Rosji ujawniły precyzyjne dane dotyczące miejsc pochówków żołnierzy. Od tamtego czasu rodziny poszukujące grobów swoich bliskich uzyskały możliwość zlokalizowania mogił. Z prośbą o renowację obiektów na kwaterze żołnierzy radzieckich wystąpiła rodzina mieszkająca w Kaliningradzie, której krewny spoczywa na opoczyńskim cmentarzu.

W środę rozpoczął się pierwszy etap związany z usuwaniem zabrudzeń środkami chemicznymi oraz wodą pod ciśnieniem. W poniedziałek zostanie przeprowadzony drugi etap polegający na pracach konserwacyjnych i impregnacji obiektów.

Stowarzyszenie „KURSK" od wielu lat odnawia na terenie całej Polski miejsca związane z czynem zbrojnym żołnierzy polskich, radzieckich, partyzantów. Dotychczas wyremontowano kilkadziesiąt pomników, cmentarzy, mogił. Przewodniczący stowarzyszenia Jerzy Tyc został uhonorowany m.in. Brązowym Medalem „Za Zasługi dla obronności kraju".

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Przeczytaj również: